Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogyha valaki kimegy külföldre programozni, akkor az degeszre fogja magát keresni?

Figyelt kérdés
Amikor a valóság az, hogy nem csupán az ottani programozókhoz képest a 2/3át kapja, de bőven helyi értelmiségi átlagfizetés alatt fogják alkalmazni?

2018. aug. 3. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert külföldön biztos jobb, mint itthon. Szerintem ezt a politika kategóriában kellet volna feltenned.
2018. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így nem igaz, ha normális helyre mész, és tényleg értesz ahhoz, amit csinálsz, akkor igen is jobban fogsz keresni. Jó helyen pl. Luxemburgban egy jól képzett, gyakorlattal rendelkező DevOps (nem is programozó!) 5-6e euro-t simán kap, igaz, ennek nagy része el fog menni az ottani életre (nem kicsit drága), de így is marad bőven.


Igaz, hogy ha értesz hozzá, van tapasztalatod, akkor kb. felesleges elmenni, itthon is szépen meg lehet élni 0,7-1,5m forintból.

2018. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a valóság az, hogy nem csupán az ottani programozókhoz képest a 2/3át kapja"


Nem, nem ez a valóság.

2018. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja ha Sufni kft 2000-hez mész. Valahogy Googlenál és Microsoftnál dolgozó programozókat nem hallottam még azért panaszkodni mert keveset keresnek.


Totális bullshit hiányszakma nem fognak kevesebbet adni mint amennyit a képességed ér a cégnek csak azért mert külföldi vagy (pláne hogy multikulturális környezet leginkább a szoftverfejlesztés).


Hogy a több éve ott dolgozó és több rutinnal rendelkező több fizetést kap hát ezzel most engem is megleptél....

2018. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mert még az ott szarnak számító fizetésből is sokkal többet tud félretenni, mint itthon.
2018. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért hiszi azt, mert tényleg degeszre fogja magát keresni.


Én londonban a hazai fizetésem bő háromszorosát kerestem + a szállást fizette a cég, nem is akármilyen helyen.

2018. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Te mirol beszelsz? Egy full stack developer megkeres 50-70000£-ot a seniorok akar szazat is. Semmivel nem kap kevesebbet valaki mert nem britt.
2018. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Amikor a valóság az, hogy nem csupán az ottani programozókhoz képest a 2/3át kapja"

Ez baromság. De hidd ezt nyugodtan, ha ez kell a lelki békédhez.

2018. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8: Ez nem baromság. Kereshet éppen sokkal jobban is az ottani átlagnál. Nyugaton (legalábbis angliában) abszolút nem ritka, hogy paki meg indiai csávó a project leader, vagy az architekt, ehhez mért fizetéssel. Nálunk speciel egyiptomi (arab) faszi volt a főnök.
2018. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mért kapná a 2/3 részét? Te voltál külföldön? Csak kitalálod? Mert én voltam és attól függetlenűl, hogy helyi vagy külföldi vagy ugyan annyit adnak. (Persze lehet ország függő)
2018. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!