Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit tegyek, hogy kepes legyek...

Mit tegyek, hogy kepes legyek megerteni a Python nyelvet?

Figyelt kérdés

Talan rossz a kerdes megfogalmazasa, a lenyeg az, hogy 32 eves no vagyok, mindig is erdekelt a szamitastechnika, csak sose volt penzem jo szamitogepet venni, vagyis igazabol nem sok lehetosegem volt tanulni.


Egy eve elhataroztam, hogy Javat fogok tanulni, de igazabol tulsagosan elvontnak tunt, plusz a konyv amit a haverom ajanlott, nem igazan total kezdoknek valo volt, szoval kb teljes kudarc.


A vegen eljutottam a python-ig, ami konnyen ertheto, amig az alapokrol beszelunk, de most, hogy egy online tanfolyamot csinalok es eljutottunk az elso igazi applikacioig, megint total kudarc. Fogalmam sincs, hogy az oktato mit miert csinal, elmeletileg mar kepesnek kellene lennem function-okat irni, meg a nem is tudom osszerakni egy mukodo programma, de nem. Fogalmam sincs.


Gyakorlatilag a kerdesem az, hogy ez mindenkinel igy volt eleinte, hogy kinaiul hangzott es csak ne adjam fel, vagy alapbol remenytelen a dolog.


Nem tudom, hogy csak fel kellene adnom a dolgot?


A tanfolyamot 1 honapja kezdtem, most jutottunk el egy szotar app keszitesehez, ami igazabol konnyunek kellene, hogy legyen.


Bocsi, csak tenyleg ossze vagyok zavarodva.


2018. szept. 3. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Java elvont Oo ? Szerencséd nem C-ben kezdtél :D


Gyakorolni gyakorolni gyakorolni. Ha valamit nem értesz lépj vissza kettőt . Ha nem mennek a functionok gyakorold őket. 1 hónap nem sok idő.

2018. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenki átesik ezen. Én amikor tanultam, mostmár alapvető dolgonak tűnő problémákon agyaltam napokig. Sokszor fel sem tűnt, hogy egy egysoros hibán már 3. órája szarakodok. A lényeg, hogy szeresd. Ha szereted, akkor nem fog érdekelni, hogy mennyire haladsz gyorsan, csak csinálod. Ez esetben soha ne add fel! Ha nem szereted, akkor meg hagyd a fenébe.
2018. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, a Java konyv nem kezdoknek valo volt, akik sose foglalkoztak ilyesmivel.


Es szeretem, kihivas, es amikor sikerul valami, na azt az erzest imadom, csak a hibak elbatortalanitanak teljesen.

De koszi a valaszokat.

2018. szept. 3. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Simán kiírhatod kérdésbe itt is. Kódot valamelyik neked tetsző pastebin oldalra dobj fel!
2018. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Programozási alapok tanulásához nem kell jó gép, kb. bármi megteszi


2. Fuss neki újra meg újra amíg nem érted a kód minden sorát, használd a googlet

2018. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

12 éves koromban, amikor elkezdtem, én is így éreztem.. néhány napig.


Na, nem szemétkedem, elhiszem, hogy nehéz, főleg ha előtte sosem foglalkoztál számítógépekkel. Viszont a baj nem a nyelvekkel van, egyik sem sokkal nehezebb a másiknál. Meg kell érteni a programozás logikáját, számokban és logikai műveletekben gondolkodni. Ehhez használhatod a Scratch-et is, iskolákban azzal tömik a palánták fejét először. Utána majd megértesz mindent, és nevetségesen egyszerűnek fognak tetszeni azok a kódok, amiket most kínainak látsz.

Sok sikert, ne add fel!

2018. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Ezt a nyelvet a Mardekár-ház tagjai beszélik.
2018. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os koszonom. Megprobalom azt is.
2018. szept. 7. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!