Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jquery/Javascript, nem tudom...

Jquery/Javascript, nem tudom előre hány chilfrenem lesz probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy olyan problémám, hogy küldök egy lekérést az API válaszol, a JSON válasz a következő képpen tevődik össze:


Van egy ún: fő konténer(object) ebben található egy array ami tartalmaz több projektet(object).


Nos ezeknek a projekteknek ugye van ID-juk, title, description ÉS egy subproject (array)-ük is, amiben szintén objektumok találhatók ID-val, title, description miegymással DE! ezeknek is van egy SUBPROJECT-JÜK...... TEHÁT nem tudom hogy egy projektnek hány alprojektje van és annak hány alprojektje van stb stb....



Namost a feladat az, hogy először csak a FŐprojekt jelenik meg, eddig oké, majd ha rákattintok akkor annak az alprojektjei (egyértelműen az adataival), majd ha arra kattintok annakis az alprojektjei...



A probléma-> Hogyan tudok végig iterálni ezen az egészen ha nem tudom, hogy egy projektnak hány alprejektje lesz mert valamelyiknek 1 de valamelyiknek 10 is van és annak is van megint másik 20 alprojektje...


Valami támpontot légyszives <3


2018. szept. 4. 19:29
 1/5 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért bocsi <3
2018. szept. 4. 19:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Ciklussal vegigmesz a gyerekein es kiirod oket, egyaltalan nem latom hol akadtal el, a for ciklus joval kezdobb dolog mint ahol te mar tartasz.
2018. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1 forciklussal szerintem nem kivitelezhető ez
2018. szept. 4. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"Namost a feladat az, hogy először csak a FŐprojekt jelenik meg, eddig oké, majd ha rákattintok akkor annak az alprojektjei (egyértelműen az adataival), majd ha arra kattintok annakis az alprojektjei..."


Épp emiatt nem kell egy for ciklusnál több, mert mindig csak egy réteget kell megjelenítened. Először megjeleníted a főprojektet. Ha rákattintanak, akkor végigmész a subprojecteken, és kiírod azokat. Ha azok közül rákattintasz valamelyikre, akkor előveszed annak a projektnek a subprojektjeit, és végigmész azon. Nem látom a problémát.


De ha meg mindenképp be akarod járni az összeset, akkor meg egy mélységi bejárásra van szükséged (vagy szélességi bejárás, de a mélységi szerintem itt praktikusabb). Ha nem tudod, hogy mi az a mélységi bejárás, akkor google, és tanulmányozd szépen.

2018. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért?


Kattintasz a projektre, akkor egy ciklus annak az alprojektjein végigmenni és listázni őket.


Ha másra vagy a gyerekére kattintasz, ugyan az a ciklus kell lefusson hisz újra ugyan annak kell történnie (simán listázni a gyerekeket).

2018. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!