Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel makro programozása?

Excel makro programozása?

Figyelt kérdés

Ismer valaki olyan szakirodalmat, internetes oldalt stb., ami érthetően bemutatja, tanítja meg, hogy hogyan lehet Excelben makrot írni?


Nekem ahhoz kellene, hogy nagy táblázatokból különböző szempontok alapján gyűjtsek ki és érték beillesszek adatokat a megfelelő helyre. Tudom, hogy ez makro nélkül is megoldható, azonban így fejlődhetnék.


Ha nincsen programozási ismeretem, de alapvetően jó vagyok excelben, illetve a makrokat helye-közel tudom értelmezni és módosítani, ha szükséges, akkor kb. mennyi időbe telhet megtanulni a fentebb említett példához szükséges minden tudást?



2018. szept. 4. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Linket nem tudok, inkább pár tipp, hogy mi kellhet:

- Alap (procedurális) prog. tudás. Változók, típusok, elágazás, ciklus, eljárások, függvények, paraméterek, visszatérési érték, stb.

- Az objektum hierarchia legalább alapszintű ismerete, ill. az objektum orientált (OO) szemlélet olyan szinten, hogy az Excel objektumaival (tulajdonságok, metódusok) tudj dolgozni, mert azt elég nehéz megkerülni. Az Excelben szinte minden valamilyen objektum, amik egymásba vannak ágyazva, és tudni kell, mit hogy kell elérni. (Pl. sheets("Munka1").cells(1,1).value) Pár alap osztályt is érdemes ismerni, pl. range.

- Jó kezdés, ha a makrórögzítéssel rögzítesz pár tevékenységet (pl. érték beírása egy cellába, stb.), és megnézed, hogy néz ki a rögzített kód. Annak értsd minden sorát, és később majd egyszerűsítheted, átírhatod, sajátot írhatsz.

- Használd bőszen a guglit, főleg angolul rengeteg segítség van konkrét feladatokhoz, a stackoverflow.com is bővelkedik ilyenekben.

2018. szept. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 curiousgeorge09 ***** válasza:

Szia.

Nem tudom, aktuális - e még, de az alábbi linken található jegyzet az alapokat nagyon jól elmondja. Nagy programozói tudás nem szükséges az egészhez. Remélem, használható.

Szép napot.


[link]

2018. szept. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!