Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetek hacker?

Hogyan lehetek hacker?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok, de szeretnék olyan lenni, mint Eric, az Ncis Los Angelesben.

Van ilyen tanfolyam, vagy online oldal, ahol meg tudom tanulni a dolgokat?


2018. szept. 8. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Magas szintem kell megtanulnod programozni.
2018. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ahhoz elkerülhetetlen az egyetem/fősuli? Nem lehet tanfolyamon vagy vmilyen weboldalon azt megtanulni?
2018. szept. 8. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehet.
2018. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tabaki ***** válasza:
72%

Ne legyél már naiv. A hacker egy speciális többlettudással rendelkező programozó. Te csak ezt a többletet akarod, a lényeg megtanulása nélkül. Akkor mégis, mire vonatkozna a fene nagy szakértelem, elmesélnéd?

Menő dolog lehet a Csomolungma tetejéről integetni a haveroknak, de persze nem vagyok hülye hegymászással strapálni magam. Majd én is nézek valami weboldalt, úgy biztos menni fog...

2018. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

"szeretnék olyan lenni, mint Eric, az Ncis Los Angelesben."


Nem, nem leszel olyan, mivel annyi eszed sincs, hogy belásd ilyen nincs, mint amit a filmekbe látsz.

A világon csak pár ezer ilyen tudású ember van és ezek 60% már vén róka a szakmába, a maradék pedig igen sokat tanult egyetemeken és spec tanfolyamokon, arról nem is beszélve mennyi tapasztalatuk van a szakmában.

Először járni tanulj, majd a legvégén talán vezethetsz űrhajót, de addig még sok egyéb járművet is meg kell tanulnod, pl. autó, munkagépek, hajó, stb.

Most pedig játsszál még kicsit az udvaron, mert mindjárt hív anyu ebédelni.

2018. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Elnzést kérek tudatlanságomért. Engem lenyűgöz, amikor egy felrobbant kocsiban találnak egy félig szétégett laptopot és sikerül életre keltenie. Vagy amikor Sam és G megközelítik a célpontot és míg az egyik eltereli az illető figyelmét, addig a másik bedug egy usb-t a gépbe, Eric meg percek alatt bejut, lenyúlja ami kell és már mehetnek is. Vagy amikor az utolsó pillanatban Eric elvezeti a becsapodó drón irányát.

Én tényleg azt hittem, hogy csak meg kell tanulni a gép szerkezetét, belső működését. Tudtam, hogy nem egyszerű, de sajnos nekem nincs pénzem egyetemre.

2018. szept. 8. 13:26
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Te soha nem leszel hacker,

bakker.

2018. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Ahhoz, hogy hacker legyél nem feltétlen szükséges az egyetem.


Egy hacker azért hacker, mert egy adott rendszer felépítését ismeri, tud programozni és a rendszer sebezhetőségeit ezzel ki tudja használni.


Ha valaki fel tudja törni a facebookot, az nem biztos, hogy fel tudja törni a Windows jelszavad (más rendszer, más hibákkal, más védelemmel, stb.).


Én például botokat szoktam létrehozni egy-egy játékra. Ezek önmagában nem hackek, de ugyanúgy tiltott programok. Először ezekkel próbálkoztam, és pár játéknál be is vált. Itt is kellett ugyan tudni programozni és megtalálni illetve kihasználni a játék sebezhetőségeit, de lényegesen könnyebb volt képernyőt fényképezgetni és a képeket feldolgozni, vagy weboldalakon a tagek között túrkálni, mint bejutni egy szerverre, aminek még a lokációját sem tudtam. Később már wi-fi jelszavak feltörésével foglalkoztam, néhányszor sikerrel jártam, néhányszor nem. Egy-két régebbi weboldalt is "feltörtem" az ún. SQL injection segítségével. Valamint megismerkedtem a web-scraping-el is, és ennek segítségével "loptam el" illetve használtam weboldalakat, ugyanúgy robotok segítségével.


Ha ilyennel akarsz foglalkozni, ajánlom te is indulj el a fent említett úton. Nem muszáj pont ugyan így csinánod, a lényeg, hogy tanulj meg programozni valamilyen nyelven (nem ám pár hónap alatt) (előny a C, C++, később egy kis Assembly) és amikor már elég jól megy, kezdj el boncolgatni egy-egy programot, fájlról fájlra. Keress sebezhetőségeket, használd ki őket. Ezt az előbb nem említettem, de régebben egy kis cheatengine-es tudással elég sok játékot "meg tudtam hackelni". Később rájöttem, hogy a progi valójában mit is csinál és én is próbálkoztam pár programmal a rendszer memóriájában túrkálni. Itt is voltak sikereim és kudarcaim is. Ez már azonban kicsit nehezebb.


Egy szó mint száz, ezt a tudást nem máról holnapra szeded össze. Kell tudnod programozni és később specializálódni. Ha drónt akarsz irányítani, akkor a hálózatokban kell kicsit elmerülnöd, ide tartozó hardvereket kell megismerned, illetve természetesen ehhez kötődő programokat kell írnod. Egy féli halott laptopról ma már baromi egyszerű lelopni az adatokat. Csak kiszeded a tárolót, rárakod egy dokkolóra és copy-paste az összes szükséges fájlt egy működő gépre. Persze, ha a tároló halott, akkor ott már komolyabb eszközök kellenek, de nem lehetetlen.


És satöbbi és satöbbi. Hajrá. :)


Ja és először tanulj meg angolul, ha ez hiányzik, mert elengedhetetlen. Utána kezdj el valamilyen programnyelvvel foglalkozni, referenciákat létrehozni, kisebb-nagyobb programokat megírni. Ehhez is mind évek kellenek, és közben olvasgathatod a Tannenbaum féle könyveket, amik bevezetnek részletesen az informatikai rendszerek világába. Amikor már eljutsz egy olyan pontra, hogy gondolkodni tudsz egy-egy rendszer hibáin vagy előnyein, akkor már esélyed van feltörni is ezeket.

2018. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
8: Csak hát, ez nem hackerkedés, hanem majomkodás.
2018. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
lol 8-as,te világszégyene vagy :D
2018. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!