Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt kivitelezhető lenne?

Ezt kivitelezhető lenne?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz lenne elkészíteni egy olyan programot aminek ha pl.: azt mondom, hogy öt akkor ehhez párosít egy értéket pl.: kismacska és ezt kimondja. Ezt a google eszközei alapján képzeltem el. Mondom a programnak, hogy "kismacska" ezt leírja magának (mint ahogy a jegyzettömbe szoktuk diktálni a telefonnak az írnivalót). A leírt ötöshöz párosítja az előre beprogramozott értéket (5=kismacska). Majd ezt felolvassa - kismacska. (Pl.: a google fordító hangjával.) Mind ez megvalósítható egy automatikus program formájába? Lehetne ehhez használni valahogy a Google eszközeit? A válaszaitokat nagyon köszönöm!

2018. szept. 22. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hangfelismeréshez (szóval hogy a kimondott "öt"-ből szöveg legyen): [link]

Felolvasáshoz (hogy a "kismacska" szöveget felolvassa): [link]

2018. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A "tudásodtól" eltekintve akadálya nincs.
2018. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítséget. Tudtok esetleg egy környezetet ahhol mind ez összefogható lenne? Én végső esetben a pythonra gondoltam.
2018. szept. 22. 02:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van Speech Recognition és TextToSpeech könyvtárad hozzá, akkor ez egy 10 perces feladat.

Ha nincs, akkor pár évvel hosszabb.

2018. szept. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
MS Speech Api
2018. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mind a kettőhöz több nyelvhez érhetőek el a dokumentáción keresztül példák:

* [link]

* [link]

azokból felfogható a működése

2018. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!