Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki otthon tanult programozni,...

Aki otthon tanult programozni, mennyi ideig tanulta, mielőtt állást keresett és mikor mert állást keresni?

Figyelt kérdés

Most az érdekel, ami tényleg otthon tanult. :) Tudom, legalább annyian ellenzik az otthon tanulást, mint nem, de a jelen kérdés most NEM erről szól.

Továbbá azok érdekelnek, akik mostanában tanultak.


1-2 év, ne adj Isten fél év?

Mennyi időt tudtatok rászánni (esetleg heti 40 + ebédszünetek óra munka mellett)?


Honnan tudtátok, mikor vagytok kész arra, hogy megkockáztattok egy állásinterjút?

Az állásinterjú szabadnapba kerül (hacsak nem lehet délután hatra tenni, nekem eddig más szakmákban sosem sikerült), ha pedig VÉLETLENÜL felvesznek, de beég az ember, az se jó...



Gondolom, tisztában kell lenni az OOP-vel (már olyan programozási nyelv esetén), és kell legyen valami "komolyabb" program, amit mi írtunk?


Gyakorolni mit, mennyit érdemes?


2018. szept. 23. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Te sose leszel programozó.


Értsétek már meg, hogy ti, akik a szükséges tanulmányi idő lefaragásán ügyködtök, ezen jár az eszetek, nem vagytok alkalmasak arra, hogy betöltsétek ezt az állást.

Akik otthon tanulnak, azok közül csak azoknak van némi esélyük, akik magáért a tudásért állnak ebbe bele, akik vágyják az ismereteket és szívesen tanulnak, nem pedig a tifélék, akik csak meg akarjátok úszni a kötelező köröket és nem a tudást halmoznátok, hanem az ezen szakmával járó státuszban és a járulékos anyagiakban fürödnétek csak.

2018. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy Te nem vagy jó véleménnyel az otthon tanulásról, gondolom, munkád során volt is rossz tapasztalatod önképző ember tudásával kapcsolatban.

Ugyanakkor kérem, most ne erről legyen szó, mert elmegy ez a kérdés itt ebben az irányban egy vitába, amire eredetileg kíváncsi vagyok, el fog sikkadni.



Másrészről...

Fogalmad sincs, mit dolgozom most, hogyan érzem magam a munkahelyemen, mi jó/mi rossz benne, mennyit keresek. Fogalmad sincs, miért tanulok otthon programozni, vagy fordítva: miért programozni tanulok otthon. Fogalmad sincs, mennyire érdekel és miért. Fogalmad sincs, mennyire fontos számomra a pénz és mit érzek jó keresetnek.

2018. szept. 23. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Kár, hogy mi magyarok minden véleményt támadásként élünk meg.


Az első válaszadó azt akarta kifejezni, hogy egyik szakmában sem repül a sült-csirke az ember szájába.


Én 8-9 éves koromban már tudtam mi akarok lenni: programozó és nem azért mert 8-9 évesen már értettem mi is az, hogy ebédet kell csinálni, be kell fizetni a számlákat és-a-többi, hanem mert belülről éreztem, hogy ez nekem fontos és örömet okoz.


Nos ennek ellenére nem lettem programozó, pontosabban nem abból élek, hanem van egy munkahelyem, ahol bár számítógépekkel foglalkozom, de amit csinálni kell az nem terhel le túlságosan, viszont ahogy csak bírnak kihasználnak.


A szabadidőmben, feltéve ha mások nem redukálják még azt is le, nos akkor tényleg programokat írok, ezek egy része játék, másik része oktatói jellegű, de tulajdonképpen mindig az adott problémától függően szinte bármit.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, 8-9 évesen, mikor otthon tanultam, nagyon jól haladtam, de ez annak volt köszönhető, hogy érdekelt, amit csinálok.


Főiskolán azt mondta az egyik oktató, hogyha jól akarunk tudni egy programozási nyelvet (érteni a lényegét, rutinosan kezelni, stb.), akkor legalább 3 évig kell vele foglalkoznunk.


Persze a mai világban, ahol mindenki rohan, és semmire sincs ideje, ...nos kb olyan az oktatás is, az egészségügy is... TAKONY! :-)

2018. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésre fogok válaszolni, de remélem segít amit írok. Megsaccolni nem lehet, hogy mennyi idő kell neked. Mint írtad is, nem tudunk rólad semmit. Nem lehet tudni, hogy hány éves vagy, milyen munkakörben dolgoztál eddig, mennyire fejledt a logikád, mennyire gyorsan sajátítasz el új dolgokat, mennyire áll közel hozzád a matek, és mennyire vagy türelmes. Lehet 1 év alatt összeszednéd azt a tudást, ami kell egy álláshoz. De lehet, hogy 5 is kevés lenne.

A másik dolog az az, hogy ne egy programnyelv megismerésében mérd a tudást. Ha programozó akarsz lenni, akkor specializációtól függően legalább annyi nem-programozást kell majd tanulni, mint programozást. Furcsa hasonlat lesz, de úgy képzeld el, mintha könyvet írnál. Attól még, hogy tudsz írni, nem tudsz könyvet írni. Ahhoz, hogy írj, a fejedben meg kell alkotni a történetet, a szerkezeti felépítést, hogy ne legyen unalmas. Emellett tudni kell helyesen írni, fogalmazni, választékosan kifejezni magad stb. Na.. a programozás is valami hasonló.

A lényeg, hogy szeretetből, türelemmel csináld, és el fogsz jutni oda ahova akarsz. Az időt meg ne nézd, és másokhoz meg soha ne hasonlítsd magad, az csak frusztrációt okoz. Minden ember más!

2018. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy sürget az idő.


Nagyon nem szeretem a jelenlegi munkámat, ami a lényegét tekintve adatrögzítés.


Nagyon kellene a pénz, és nem minden héten elegáns étteremre, nem évi két nyaralásra, hanem a fennmaradásra - családi okokból.


Nagyon örülnék már egy szerethető munkahelynek. Úgy gondolom egyébként, hogy a programozást szeretni tudnám.


Nagyon unom már a tanulást. Elegem van abból, hogy az éves szabadságaim fele sikertelen állásinterjúkra és vizsgákra megy el, az estéim és/vagy hétvégéim tanfolyamokra vagy otthon tanulásra. Elveszi az időt, energiát a hobbiktól, alapból magányos farkasként így még kevesebb kedvem van társaságba járni (azért találkozom barátokkal és vannak programok, nem erre kell gondolni, de lehetne több is), nincs elég időm sportolni.

Amiket eddig tanultam, azok nem érdekelnek illetve annyira piacképtelennek tűnnek, hogy már nem merek új tanfolyamot vagy akár levelezőn MSc-t végezni abba az irányba.


A programozás amúgy jobban érdekel.

Szeretek létrehozni valamit és a programozás az. Bár tény, valószínűleg egy nagy cégnél csak egy nagyon pici szeletkét tudnék én létrehozni. :D De itthon, gyakorlásként valahogy jó érzés, hogy: jé, ez egy program, jé, én csináltam.


---



Tény, hogy valaki segítsége alapján a C# az, amit elkezdtem...

De a programnyelv tanulása közben ránk ragad az alapelvekből, alapvető logikákból is valami, nem?

2018. szept. 23. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha megvan az alkotás szeretete, és a program elkészítésében tényleg megleled ezt a varázst, akkor az alap hozzáállás már adott is :)

A C# tökéletes nyelv a helyzetet tekintve.

Igen, sok minden rád fog ragadni, de még az is kevés lesz. A nyelv által megismered pl a HasSet adatszerkezetet. Lehet hogy valahol majd olvasol arról, hogy ebben sokkal gyorsabb keresni mint listában. De tudni fogod miért? Tudni fogod mennyivel? És ha neked kell egy olyan adatszerkezetet fejlesztened, amiben hasonlóan gyorsan lehet keresni, hogy fogod? Hogy fogsz műveletigényt mérni, stb? És még sok más ilyen dolog van. Sokan azt fogják most mondani, hogy nem is kell tudnod.. hát erre nem mondok inkább semmit :)

#4-es voltam

2018. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Az a gond, hogy sürget az idő."


Ne haragudj...De attól hogy téged sürget az idő, szerinted kevesebb időbe fog telni a szakmába beletanulni? HÁT NEM. Itt húzd ki a fejed a s*ggedből. Először is sok olyan dolgot meg kell tanulni/érteni, amit nem szívesen tanul az ember, másodsorban meg mindenféle iránymutatás nélkül nem 1-2, hanem 5-6 évet lehet számolni, mert fogalmad sem lesz róla, hogy mit érdemes, mit kell és mit hasznos megtanulni.


Tudom, hogy nem ezt a választ vártad. De felejtsd el nagyon gyorsan, hogy ezzel a szakmával kolbászból b*sszák a kerítést. Itt is ugyanúgy teljesíteni kell, és megmutatni, hogy nem csak, hogy tudod csinálni, de érted is amit csinálsz. ÉS AZ NEM FÉL ÉV.

2018. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En 40 vagyok 14 evesen programozgattam mar, eloszor commodore 64en asm-ben, majd mikor lettek pc-k c++ ban.


Igazabol evtizedeket programozgattam, es SOHA nem lettem programozo mert sajnos szellemileg nem vagyok ra alkalmas.


Ezek alapjan nem hiszem azt hogy barki jo lehet programozonak, es nekiul majd megtanulja. Vagy elszant es melle alkalmas ra vagy nem.

2018. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem másfél év után vettek fel. Fontos, hogy legyen egy github profilod, és töltsd fel rá az összes gyakorló/komolyabb projekteket amiket tanulás közben csinálsz, az fontos lesz. Ahogy előttem írták, önmagában egy programnyelvet használni tudni nem ér sokat, de indulj el Pythonnal vagy Javascripttel, közben tanuld az elméleti alapokat is. Én nagyjából mindennap toltam munka mellett, tömegközlekedésen, autóban, ahol csak lehetett. Hétvégéken is. De előbb próbáld ki, hogy egyáltalán szereted-e. Ez nem olyan munka amit szívesen csinálsz, ha amúgy nem érdekel. Nekem nem szakmaváltás volt a tervl csak sima hobbiként kezdtem, viszont annyira beleszerettem, hogy rájöttem, hogy már a munkahelyemen is ezen jár az agyam, és úgy döntöttem, hogy megpróbálok elhelyezkedni. Baromira más és nehéz üzleti környezetben más (diplomás!) programozókkal együtt dolgozni, rengeteget kell tanulni, de én imádom minden percét. Viszont még így sem vagyok biztos benne, hogy tényleg képes leszek elsajátítani azt a tudást, amivel komplett architektúrákat fogok tudni tervezni. És sokszor van, hogy nem értem teljesen amit csinálok. Szóval lehet, hogy a munkábaállás akár 1-2 év önképzés után lehetséges, de az, hogy rendesen megtanulj programozni biztos, hogy 5+ év.
2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Tudni fogod mennyivel? És ha neked kell egy olyan adatszerkezetet fejlesztened, amiben hasonlóan gyorsan lehet keresni, hogy fogod? Hogy fogsz műveletigényt mérni, stb? "


Én azért egy kezdő/junior fejlesztő jelöltet nem stresszelnék ilyesmivel.


Én tavaly áprilisban vágtam bele komolyabban a programozásba, elmentem egy 3 hónapos C# tanfolyamra (80 óra), előtte kb. fél éve már programozgattam. Itt az alapvetően a nyelv és a .NET keretrendszer megismerése volt a cél, Windows Forms-ot tanultunk leginkább. Ezután, mivel szerettem volna egy webes alkalmazást készíteni, elkezdtem ASP.NET-et tanulni. Kezdetekben talán az volt a nehézség, hogy egyedül nehéz volt "kitalálni", hogy mit is kellene tanulni, hogyan tovább, de ha csinálsz saját fejlesztéseket, akkor adja magát, például mivel elkezdtem webezni, adta magát a JavaScript, jQuery megismerése. Folyamatosan kutakodtam YouTube-on, így ismerkedtem meg a tervezési mintákkal. Hamar rájöttem, hogy könyvekből lehet igazán jól tanulni, ott alapoktól kezdve, legalábbis nekem nagyon bevált, vettem is egy tervezési mintákról szólót meg egy algoritmusokról szólót. Ez utóbbiba beletört a bicskám, szóval el is adtam, rájöttem, hogy az már kicsit sok volt nekem. :D Lényeg a lényeg, hogy nem telt el úgy hetem az elmúlt másfél évben, hogy ne foglalkoztam volna programozással, fél éve el tudtam helyezkedni junior webfejlesztőként, szóval nekem egy év alatt sikerült. DE hozzá kell tennem, hogy rengeteg múlik azon, hogy mennyire vagy fogékony új dolgokra, és alapból a programozásra. Ha én soha nem láttam volna ASP.NET-et, vagy sose HTML-eztem volna, én beledöglöttem volna, viszont vannak olyanok, akik simán vették az akadályt minden előismeret nélkül (nyilván C# megvolt azért). De akárcsak bármelyik szakmában, itt sem kell mindenkinek kivételes képességűnek lennie, átlagos képességekkel is el lehet végezni átlagos feladatokat, és lehet valamennyire kompenzálni azzal, hogy alapos vagy, és sokat tanulsz.


Engem fejvadász talált meg, szóval nem kellett azon agyalnom, mikor kockáztassak meg egy interjút.


Egyébként együtt érzek veled, én se a pénzért tanultam/tanulok programozni, de tény, hogy engem is sürgetett az idő, mert utáltam az előző munkahelyemet. :D

2018. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!