Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki konkrétan otthon tanult...

Aki konkrétan otthon tanult programozni és abban dolgozik, tud segíteni? Mennyi idő, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mérnöki szakot végzett, ott azt hiszem egy tárgya volt, ami programozás, azt is szabadon választhatóként vette fel (ha jól értettem/emlékszem). Ő egy könyvet egy hónap alatt átrágott majd el is helyezkedett.


Namost én C#-ot kezdtem el tanulni az általa javasolt könyv alapján. Sajnos nem mindent értek, de azért valamennyire haladok.


Gimiben tanultam érettségi előtti évben, Pascalt, ciklusok, tömbök (kétdimenziós is), eljárások, .txt fájl tartalmának beolvasása... idáig jutottunk.


Egyébként tervezek SQL-t is tanulni, abból egy irtóminimális volt a BSc-n, de papíralapon kellett magolni. :D :D

Csak munka mellett az angol+programozás+SQL egy kicsit sok...



Szerintetek így mi vár rám?

Illetve Ti (főleg mostanában) hogyan haladtatok, hogyan helyezkedtetek el, amennyiben ezért vagy azért otthon kezdtetek el tanulni?

((Amúgy akkor se árt otthon tanulnom, ha lev. mérnökinfó mellett döntök, mert azt ugye egy év múlva tudnám elkezdeni. Elég gyenge volt a BSc-m (suli miatt is), de gondolom közgáz, menedzsment, ilyesmi beszámítható lenne.))



2018. szept. 16. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

márpedig akár évekbe is beletelhet ez nem megy egyről a kettőre, nem a nyelv elsajátítása a sok idő mert kb 50-60 utasítást kell megtanulnod ez meg szinte kis differenciál a nyelvek között, a gondolkodásmód elsajátítása hosszabb, logika fejlesztése, dolgok megértése. Frameworkok megismerése és használata na az a hosszabb idő. Bár az alapnyelvel mindent meglehet valósítani a kereket azért még sem fogod még egyszer feltalálni vele. Ráadásul valószínűleg nem buta emberek alkották meg őket így jobbat is nehéz lenne írnod (időbe belegondolni meg nem is szabad). Magában egy nyelvi alapokkal semmire nem mész ha csak cég nem vállalja a képzésed (van ilyen). SQL is kb 10-15 utasítás ez sem nagy idő. Az ilyen ORM eszközök meg jó esettel a specifikus adatbázis nyelvekre lefordítja amit szeretnél. Arról nem is beszélve nincsen objektumorientált alapismereted sem azokat is tisztába kellene rakni.Könyvből (ami magyar) meg tanulni nettó felesleges hiszen mire magyarra fordítják jó eséllyel már csomó dolog máshogyan lehet az alapokat leszámítva (ilyen olyan extra funkciók amik megkönnyebítik az életet).


Nem sok az angol + programozás + SQL..... és akkor még a verziókezelésről fogalmad sincs , ci-ről , clean coderól , tesztelésről etcetc .

2018. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
igen, kb 1 honap tanulas utana 500 ezer fizu
2018. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most 2., kérlek ne... :/


Nettó 150 ezernél többet szeretnék keresni egy változatos(abb), valamennyire kreatív, gondolkozást és nem csupán koncentrációt igénylő munkakörben.


Nem kacsalábon forgó várat, vagy csillogást, főleg nem a semmiért.

2018. szept. 16. 12:59
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Engem 1 év otthon tanulás után vettek fel céghez, de óriási szerencsém volt, mert nem a konkrét programozástudás érdekelte őket, hanem a motiváció megléte. Viszont nagyon nehéz, rengeteget kell tanulni,minden nap érzemi az alapok hiányát. Szerintem intenzív (de munka melletti) tanulással 1 év alatt nagyjából arra a szintre lehet felhozni magad, hogy megjelenj egy gyakornoki/nagyon junior állásinterjún, ahol elmondod hogy kb hol tartasz, és ez alapján ők eldöntik, hogy hajlandóak-e vesződni a kineveléseddel, vagy olyanra van szükségük aki ennél jóval magasabb szinten van. Nagyon sokat számít a személyiség, juniornál inkább felvesznek egy kevés tudással bíró, de proaktív és alázatos munkatársat, mint valakit aki már ügyesebb, van szakmai tapasztalata de nagyképű, nem csapatjátékos. Én interjú előtt csillió videót, cikket stb. stb.-t olvastam junior interjúkról, és az alapján próbáltam felkészülni.
2018. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Angolt hétköznap, akár utazás közben. Hétvégén egy óra SQL, a többi idő programozás. Össze fog jönni.

2018. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

SQL nélkül jelenleg kb ezt csinálom.



Tényleg összejön?

Tényleg 1 év/évek?

2018. szept. 16. 13:56
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Arra gondolj, te fölvennél-e egy olyan embert, aki annyit tud, mint te.
2018. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A jelenlegi tudásommal biztosan nem, de 2 hónapja kezdtem (munka mellett), abból 3 hét kihagyás... Azért még hadd ne adjam fel.

Ma pl fél nap ezzel foglalkoztam.

2018. szept. 16. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

"Ma pl fél nap ezzel foglalkoztam."


Egy egyetemista ugyanezt csinálja, négy vagy öt éven keresztül, majd" minden nap és ennek ellenére, még az sem biztos, hogy alkalmazzák.

2018. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

@7 "Arra gondolj, te fölvennél-e egy olyan embert, aki annyit tud, mint te."

Ez teljesen rossz irányjelző... a legtöbb kezdő egyszerűen nincs azzal tisztában, hogy mennyire nem tud semmit, mert nincsenek tisztában a terület mélységeivel. Ez különösen igaz az otthon önképzőkre. (Ezen alapul a Dunning–Kruger effektus [link]

2018. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!