Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van magyar nyelvű programozási...

Van magyar nyelvű programozási nyelv?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rossz angolból csak érdekel, hogy valaki csinált e már ilyet. Mert azt hallottam, hogy a kínaiaknak van saját. Olyanra gondolok mint a c# csak magyarul kell beírni a parancsokat :) A válaszokat előre is köszönöm :)

2018. okt. 2. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nincs.
2018. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kezdőknek, főleg a gyerekeknek készült programozási nyelveket szokták honosítani. Példának okáért a Logo-t - az oktatásban elterjedt Imagine változatában

[link]

a parancsok honosítottak.


Vagy ott van példának okáért a Scratch:

[link]


De emlékeim szerint az 1980-as években, a mikrogépek korszakában volt kísérlet(?) egy magyar nyelvű Basic-implementációra is.

2018. okt. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Logo beszél magyarul, a Prolog program olyan nyelvet használ, amit te is (eltekintve attól, hogy lehetnek benne olyan kifejezések, mint redundancy check).

Továbbá lehet, hogy valaki poénból készített ilyet, de azon nem valószínű, hogy könnyű programot írni.

2018. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonegynéhány éve magyarítottam a commodore basic-et. :)


Az interpreterben átírod a szintaxisokat, ügyelve az azonos betűszámra! Ennyi.


Mire végzel, már angolul is fog menni! :)

2018. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 endka ***** válasza:
96%

Nem sok értelme lenne.

A teljes nyelvtanilag magyar szöveg úgyse lenne használható, a szintaktikát úgy is meg kellene jegyezni. Ha meg az algoritmussal tisztában vagy azt a pár utasítást nem nehéz megjegyezni.

Pl. egy nem programozónak az alábbi szavak nem jelentenek semmit sem:

Poke

Peek

Printf

Printc

Set

Get

2018. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4, #5-nek:

Saját célra igen.


poke peek print get

beír néz kiír kap


Természetesen csináltam ékezetes karaktereket is. SET parancs a commodore-n nem volt.

2018. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

C ben preprocesszorral tudsz magyarítani :D


#define int egész


és stb..


példakód: [link]

A fenti link külsősöknek: ideone(pont)com/u4M98C


Összesen van 32 kulcsszó vagy valami hasonló. Nem nagy meló.

2018. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még nem hallottam ilyenről, de gondolj csak bele...Ha akarsz írni egy egyszerű for ciklust, akkor a for-t hogyan fordítod le? :) Én az anyanyelvemen kívül nagyon pocsék vagyok mindenben, de sokkal jobb érzés angolul használni az egész op. rendszert, programokat, beleértve a fejlesztőkörnyezetet is. Egy ideig magyarul hoztam létre az osztályok, változók meg függvények neveit, most újabban mindent angolul csinálok. Egyrészt azért, mert jobban fest, már csak külalakra is (Pl. egyszerűbb egy metódust létrehozni "Add" néven, mint "Hozzaadas"), másrészt meg szokod folyamatosan az idegen nyelv használatát is.
2018. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ezért használtam while-t :D


yep

doksik úgyis angol nyelvűek

stackowerflow is angol

stb..


nem lehet megúszni

2018. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon érdekesek voltak :) Ment a like mindenkinek. Nagyon sok mindent írtatok le amire eddig nem is gondoltam. Én értem, hogy nincs semmi értelme, de azért érdekes információnak gondoltam. Főleg, hogy ennyien válaszoltak :) Még egyszer köszönöm ;)
2018. okt. 8. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!