Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell megcsinálni ezt a...

Hogy kell megcsinálni ezt a kezdő c++ feladatot?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el tanulni a c++-t és most megakadtam. A feladat az, hogy egy szövegfájlból, ami tartalmaz 5 számot, a program megmondja, hogy melyik a legnagyobb és legkisebb szám. Magát az if függvényt szerintem tudom, de hogy kell a beolvasást csinálni ifstream file(szamok.txt) után :/ ?

2018. okt. 6. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Az if nem függvény, a fájlból olvasás meg az összes létező tananyag első 5-10 leckéjében le van írva.

Ha ez nem megy akkor nem "elakadtál", hanem leszarod, ami nem baj, csak legalább minket ne szivass vele.

2018. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az if nem függvény, (szerintem tudod).

ifstream file(szamok.txt)-t nem taglalom.


ifstream ize("valami.txt");


"" jelek "közé" kell írni a fájl nevét.


Az nem megoldás, ha mások írják meg helyetted...

Ha érdekel a dolog, itt ezt végigolvasod, értelmezed és megpróbálod megoldani magad is.

[link]

2018. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Deklarálsz egy 5 elemű egész számokat tartalmazó tömböt.

2. Megnyitod a fájlt olvasásra. Érdemes ellenőrizni, hogy sikerült megnyitni (is_open(): [link]

3. Amíg nem érsz a fájl végére (eof(): [link] ) beolvasol egy sort (getline(): [link] ) - feltételezem szöveges fájlról van szó - átalakítod egész számmá és eltárolod a tömb új elemeként.

4. Deklarálsz egy minimumot és egy maximumot tartalmazó egész számot.

5. Végigiterálsz a tömbön, megkeresed a minimumot és a maximumot.

6. Kiírod a végeredményeket és lezárod a fájlt (close(): [link] )

2018. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!