Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Én még kezdő vagyok ebben a...

TheSanyi18 kérdése:

Én még kezdő vagyok ebben a programozási nyelvben. A c programozási nyelvben (pl codeblocks) van 2 dolog amit nem tudok megcsinálni. Hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

1. if utasítással megcsinálni pl azt hogy bekérek egy számot és ha az kisebb mint 10 akkor újra kérje addig addig amíg 10-nél nagyobb nem lesz. Ez az egyik.


2. A másik hogy egy mátrixban pl egy 5 soros 5 oszloposban kiszámolni(pl összeadással) 2 kiválasztott számot.



2015. márc. 5. 15:00
 1/9 Tengor ***** válasza:

1.) Ehhez az if utasítás kevés lesz. Egy ciklus mindenképpen kell hozzá. Fogj egy hátultesztelős függvényt, a magjában olvasd be a számot és a kilépési feltételében pedig ellenőrizd, hogy mit írtak be. A csúnyább megoldásban szerepel if, de azt nem írom le.


2.) Szintén ciklusos történet. Két számlálásos ciklust kell összepakolni.


Valami értelmes oldalra (ami nem dobja el az bekezdéseket) ha teszel fel forráskódot a kész cuccról, akkor konkrétabban is tudunk segíteni.

2015. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2: Mi alapján választod ki, és

excel táblázatból?

sima szöveges dokumentumból?

valami feltétel alapján?

simán beírod előre a programkódba melyiket?

2015. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez is c programozási nyelv
2015. márc. 5. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:

"ez is c programozási nyelv"

Ez melyik kérdésre volt válasz?

2015. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De az elsőnél milyen ciklust használjak és hogyan csináljam?
2015. márc. 5. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:

do..while-t és így:

[link]

2015. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi majd áttanulmányozom
2015. márc. 5. 15:58
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt a forrás amin munkálkodtam eddig:

#include<stdio.h>

main()

{

int i,j;

printf("Kerj be egy egesz szamot!\n");

do

{


scanf("%d",&i);

{

while(i>10);

}

printf("Rossz. Probald ujra!\n");

}

while(i<10);

printf("Ezaz!\n");

printf("Es most nyomd meg az 1-es gombot");

}



Hogyan tudnám megcsinálni azt hogy ha 10-nél nagyobb számot ír ki akkor ne írja ki azt hogy Rossz! Próbáld újra! és az Ezaz! mondatot ha nem csak az Ezaz! mondatot?

2015. márc. 5. 20:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt mellőzétek és ebben segítsetek! Hogyan tudnám kiküszöbölni azt a hibát hogy ne fagyjon le elindulásnál hanem hogy ha nem 1-et írok be akkor kérje újra, ha 1-et akkor majd ahogy folytatom, úgy menjen tovább?
2015. márc. 5. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!