Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi programozási fogalmak?

Figyelt kérdés

Immáron két éve tanulok programozást, de a tanári színvonal nem eléggé kecsegtető, főleg a sok újonc miatt, akik minden órán mást állítanak és ezzel teljesen összezavarnak.

Na persze nem őket akarom hibáztatni, én is simán utánanézhetnék az interneten. A hiba csak az, hogy az interneten meg annyira "emelt" szinten való megfogalmazásokat találtam, amiknél köpni-nyelni nem tudtam.


Az alábbi fogalmak, amik homályosak az elmémben:

-metódus

-függvény

-eljárás

-konstruktor



2018. okt. 18. 19:01
1 2
 11/15 SimkoL ***** válasza:
Egyelek meg én tudom már így ~ 30+ év után, ne nekem magyarázd el.
2018. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 SimkoL ***** válasza:
Azért a void és a nil között van egy picike eltérés. Bár lehet, hogy mind kettő semmit jelent, üreset, stb.... jelent.
2018. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
30%

"Azért a void és a nil között van egy picike eltérés. "


Ezt az eltérést írtam le.

2018. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

48%, pont azt írtam, hogy nincs igazán nagy különbség a függvény és az eljárás között, olyannyira, hogy a C nem is vacakol vele. A void típusú függvény olyan függvény, ami nem ad vissza semmit... ennyi. Bele lehet persze kötni, hogy akkor az nem függvény, de semmi értelme.

A void-dal meg annyiban kell vigyázni, hogy pl. a void* néha becsapja a rutintalan programozót, és első ránézésre azt mondja, ez nem ad vissza semmit. Szóval a void nem is igazán a semmit jelenti, inkább a típus nélküliséget. Ha ez értékre vonatkozik, akkor nincs visszatérő érték, ha pointerre, akkor természetesen van. (De ez már tényleg szőrszálhasogatás, ennél a kérdésnél kár elmenni ebbe az irányba.)

2018. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"48%, pont azt írtam, hogy nincs igazán nagy különbség a függvény és az eljárás között, olyannyira, hogy a C nem is vacakol vele. A void típusú függvény olyan függvény, ami nem ad vissza semmit... ennyi. Bele lehet persze kötni, hogy akkor az nem függvény, de semmi értelme.


A void-dal meg annyiban kell vigyázni, hogy pl. a void* néha becsapja a rutintalan programozót, és első ránézésre azt mondja, ez nem ad vissza semmit. Szóval a void nem is igazán a semmit jelenti, inkább a típus nélküliséget. "


Most hatalmas nagy baromságot írtál.

Sorry, nem tudom, hogy fejezzem ki magam finomabban..

2018. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!