Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri Pyhton-t tanulni?

I.B.T. kérdése:

Megéri Pyhton-t tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kutatáshoz szeretnék a későbbiekben informatikát tanulni. Mit tudtok ajánlani? Pyhtonban, saját megítélésem szerint még haladó szint alatt vagyok, de mindenképp meg szeretném tanulni, csak érdekel a véleményetek. Utána olvastam néhány külföldi oldalon és ott nem igazán méltatták a Pyhton-t.

Talán úgy jobb lenne a kérdésem feltétele, hogy ajánljátok-e a Pyhton-t és ha igen mellé még mit?

Nem szeretnék egy nyelvnél megmaradni, ahhoz szerintem már túl késő van (nem is info szakon tanulok, szóval időm sincs) arról álmodozni, hogy valamilyen nagy céghez megyek szoftverfejlesztőnek, sajnos.



2018. okt. 24. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

"Pyhton"-t nem.

Python-t (utalva a Monty Python-ra: [link] ) igen.


A tudományos kutatásban sok helyütt használják.

"Libraries such as NumPy, SciPy and Matplotlib allow the effective use of Python in scientific computing, with specialized libraries such as Biopython and Astropy providing domain-specific functionality. SageMath is a mathematical software with a "notebook" programmable in Python: its library covers many aspects of mathematics, including algebra, combinatorics, numerical mathematics, number theory, and calculus.

...

Python has been used in artificial intelligence projects. As a scripting language with modular architecture, simple syntax and rich text processing tools, Python is often used for natural language processing."

[link]

2018. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutatás jellegétől is függ, de összességében igen, a python arra rendkívül alkalmas, amire használni szeretnéd.


Másik nyelvet nem lehet úgy ajánlani, hogy nem tudni, mi a célod vele.

2018. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát jellegű üzenetet:

"Az üzenet szövege: Helló!

Bioinformatikát szeretnék későbbiekben tanulni. Esetleg tudnál ajánlani egy másik nyelvet, amivel kezdhetek valamit, miután megtanultam a pyhtont?"

Ha nincsenek programozói indíttatásaid, a Pythonnal is jól el lehet lenni.

Szokták még használni a statisztikában az SPSS-t, az R-t (igen így szimplán "R").

Ha sebesség-kritikus alkalmazás kell, akkor meg ott van sok nyelv ősatyja, a C vagy az objektum-orientáltabb C++.


Bővebben:

[link]

2018. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Bioinformatikát szeretnék későbbiekben tanulni. Esetleg tudnál ajánlani egy másik nyelvet, amivel kezdhetek valamit, miután megtanultam a pyhtont?"

Bioinformatikához nagyon effektív és gyakran használt nyelvek a Perl, R (+bioconductor) és bash.

2018. okt. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!