Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valódi programozói tudással...

Valódi programozói tudással és igényesen elkészített projektekkel mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni itthon, papírok nélkül?

Figyelt kérdés
Vagy a papír (OKJ, Diploma) ennyire fontos lenne itthon? Kinek mi a tapasztalata?

2018. okt. 25. 11:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező: én például távközlésben dolgozó rendszergazda vagyok 10 éves tapasztalattal OKJ-képesítéssel, de tanultam programozást, jártam tanárképző főiskolára is. Munkám során nemcsak a hálózatokkal foglalkozom, hanem fejlesztettem alkalmazásokat (webes, asztalit egyaránt) is.


A munkáltatónak - pláne egy pályakezdő esetén - azért kell valamilyen képzettséget igazoló "papír", mert a munkavállaló azzal tudja minden hitelt érdemlően bizonyítani, hogy a szakmájában rendelkezik azzal az alaptudással, ami a munkavégzéshez elengedhetetlen.


Egy OKJ-szaktudás - az Internetnek hála - némileg pótolható önképzéssel (az önálló gyakorlás, tanulás, továbbképzés egyébként is fontos, bármilyen képzés esetén, mert a képzések csak jó - többnyire elméleti - alapot adnak), de nem mindenkinek megy. Egy programtervező diploma már nehezebben.


Viszont ezen képzések során kapott "papírt" valamivel pótolni, (ha lenne, akkor is) támogatni kell. Erre szolgálnak a referenciák, a sok évnyi munkatapasztalat, esetleg a szakmai kapcsolatok.


És akkor még nem beszéltünk a felvételi interjúkról.

2018. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, próbálj már elhelyezkedni építészmérnökként diploma nélkül, csupán az alapján, hogy bemutatod, milyen profi kis sufnit építettél a házad mellé! Ugye érzed ennek a fonákságát? Miért hiszed, hogy az informatika -ahová mára jutott- gagyibb dolog, mint az építészet?

Nyugodtan keress szakmai fórumot, ott még keményebb válaszokak kapnak a mekkelekek.

2018. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz juniorként csilliókat keresni akkor egy rakás céget találhatsz akik betanítanak.
2018. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

"Na inkább keresek egy szakmai fórumot. :) Ott talán hitelesebb választ kapok a kérdésemre."


Igazán szakmai fórumokra a magadfajta be se jut.

Akad olyan is, ahova még nekem sem sikerült.


Segédmunkásokra nincs szükség a programfejlesztés területén. Itt nincs törmelék, asmit el kéne hordani, sem építőanyag, amit fel kell juttatni az emeletre.

2018. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%

"Kérdező, próbálj már elhelyezkedni építészmérnökként diploma nélkül"

Ostoba metafora, a programozás és az építészet területén történő elhelyezkedés teljesen más.

2018. okt. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:

A válaszokat olvasva elment a kedvem az egyetemtől...


Akkor gyakorlatilag ha valaki jól tud programozni ,akkor nem is szükséges neki elvégezni egy egyetemet ahhoz ,hogy állást kapjon tisztességes fizuert?

2018. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

ha zseni vagy, nem


bill gates, steve jobs sem fejeztek be


:))))

2018. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
52%
#16: Bizonyos feladatokhoz nem kell feltétlen egyetemi végzettség. De ha kellő elhivatottságot érzel magadban (és erős vagy matekból), ne félj belevágni!
2018. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
Utolsó már elkezdtem ,csak rossz megtapasztalni,hogy akkor végülis nem sok értelme van ,ha úgysem számít semmit...
2018. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

#19: De számít, ugyanis erős elméleti alapokat ad, ami meg bizonyos projektekhez meg elengedhetetlen.

Ezért is kérnek a nagyobb cégek felsőfokú végzettséget - nem ok nélkül.


A gyakorlati tudást meg egyébként is önmagadtól kell begyakorolni (meg majd a munkahelyen megtapasztalni), bármilyen képzést is végzel.

2018. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!