Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék mobiljátékokat...

Szeretnék mobiljátékokat készíteni, ezért nemrég elkezdtem Java-t tanulni. Amikor elkezdek a játékokról olvasni, mindig a Unity-hez lyukadok ki, de ahhoz meg c# kell. Melyiket tanuljam?

Figyelt kérdés
Van a Unityhez hasonló, amihez Java-t használnak vagy váltsak inkább még most c#-ra?

2018. nov. 1. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

mind2-ben lehet játékot csinálni


a Unity sok dolgot a kezed alá ad és megkönnyíti a dolgokat, továbbá platformfüggetlen fejlesztésben is sokat segít


a java szintén lehet platform független, de ott a portolás, kicsit bonyolultabb, de az sem lehetetlen, csak megfelelően előre kell tervezni


én pl Unityvel csinálok játékot (mondjuk nálam a mobil platform másodlagos), de rengeteg oktató anyag és tool segít a fejlesztésben


a C# és Java nyelvek közül mind2 OOP, szóval akkora nagy eltérés nincs a kettő között, fejlesztés szempontjából szintaktikailag kell megismerni őket

ha akarsz foglalkozhatsz a háttér működéssel, de az inkább optimalizálás szempontjából fontos

azért, ha a programozás + OOP alapjaival tisztában vagy, akkor menni fog mindkettő


a választ, hogy melyiket válaszd, az rajtad áll! attól függ milyen projektet szeretnél megvalósítani és mennyi erőforrást szeretnél erre fordítani

2018. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 1. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a C#-hoz képest a Java nagyon fapad.
2018. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ha mobil jatekot akarsz javaban akkor android studio a baratod


ha unity akkor a c#, hisz ezek mikrosoft csodak


ha mindenkeppen jatek akkor c#

2018. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor, ha jól értem és a Java-nál maradok,android studioban tudok majd a legkönnyebben mobilra játékot készíteni.
2018. nov. 1. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!