Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual stúdióban ezt hogyan kell?

Imike2252 kérdése:

Visual stúdióban ezt hogyan kell?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, jelenleg gyakorlok! Ezt a házi feladatot kaptam, de sajnos elakadtam.

2 szám bekerese, minimum 500 különbség, 3-as különbség kiírása. Tudnátok segíteni?


2018. nov. 6. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1, A Visual Studio csak egy IDE, egy integrált fejlesztőkörnyezet. A lényeges, hogy milyen nyelvben.


2. PONTOSAN mi a feladat?

"minimum 500 különbség, 3-as különbség kiírása" - ez mi?


3. Segítünk, de ahhoz látnunk kellene, hogy hogyan oldanád meg a feladatot, és ebben hol akadtál el. Ehhez az eddigi forráskódot töltsd fel a pastebin[pont]com vagy hastebin.com vagy a ghostbin.com oldalra és a kapott linket oszd meg velünk.


A teljes feladat megoldását ne várd tőlünk, mert abból NEM fogsz tanulni.

2018. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
100%

Aha, Visual Studio... Szép nyelv, de miért nem próbálsz mást is, mondjuk C#-ot?

Na, mindegy, lássuk az eddigi próbálkozásodat. Úgysem értem a „3-as különbség kiírása” kifejezést, hátha a kódodból világosabb lesz.

2018. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Na, lekéstem, #2 előbb elmondta ugyanazt, de legalább látod, hogy mi nem stimmel a kérdéseddel. Még annyit hozzátennék, hogy a GyK nem szereti a pastebines linkeket, azt lehetőleg ne használd. Ilyen kis semmiségekre jó a hastebin.com, esetleg a ghostbin.com, komolyabbakra pl. az ideone.com.
2018. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2018. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha C#:


2 szám bekerese -> Console.ReadLine() de mivel stringet(szöveg) ad vissza, konvertálni kell számmá Convert.ToDouble() (azért double int helyett, mert mondjuk nem csak egészeket akarunk összeadni)


double szam1 = Convert.ToDouble(Console.ReadLine());


másik 2 kicsit homályos, hogy pontosan mit értesz ez alatt, de valószínűleg csak sima matek + if/else if/else


ha szöveget akarsz kiírni: Console.WriteLine("valami szöveg")

ha változót is kiakarsz írni, több mód is van rá:


Console.WriteLine("valami szöveg" + szam1 + "megint valami szöveg");

Console.WriteLine("valami szöveg {0} megint valami szöveg, másik változó: {1}", szam1, szam2);

2018. nov. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!