Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megérné-e ez a könyv számomra?

Megérné-e ez a könyv számomra?

Figyelt kérdés

Luke Welling; Laura Thomson - PHP és MySQL webfejlesztőknek - Hogyan építsünk webáruházat?

Érdekelne, hogy ez a könyv pontosan milyen réteg számára lenne jó.

Webfejlesztésben már foglalkoztam HTML/CSS/Javascripttel és jQuery-vel, de backend-del még nem és most szükségem lenne rá.

Megfelelne-e ez a könyv számomra, ha csak frontend résszel foglalkoztam még?

(Ezeken kívül C#-ot is használtam már játékfejlesztésnél, ha ez számít valamit)

Több fórumon olvastam már róla, de a kérdésemre nem találtam pontos választ.

Előre is köszi a segítséget.



2018. nov. 11. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban ajánlom Robert Nixon - Learning php mysql & javascript könyvének a php részét ( [link]


Ezután kezdj bele sok saját projektbe (napló alkalmazás, bejegyzésfeletöltős weboldal login-nal), majd kövesd a következő lépéseket...


Tanulj meg egy php keretrendszert, nagyon ajánlom a codeignitert először, mert könnyű telepíteni, megtanulni és nagyon jó dokumentáció tartozik hozzá. Ehhez rengeteg jó youtube-os tutorial van, én ezzel kezdtem: https://www.youtube.com/watch?v=I752ofYu7ag


Miután ezzel megcsináltál néhány projektet, ha ilyen téren szeretnél dolgozni, akkor tanuld meg a Laravelt, ez általában követelmény minden backend-esnek.


A tanulási módszered legyen az, hogy kinézel egy jó tutorialsorozatot, elkezded nézni és, ha valami jó projektötlet eszedbejut, azt elkezded megcsinálni, és ahol elekadsz, ott rákeresni a hibára és a stackowerflowon vagy youtube-on addig keresgélsz, amíg meg nem oldódik. Sose csak úgy oldd meg a problémát, hogy "hát működik így, minek írjam át?", mert a php-ban elég könnyen el lehet követni ezt a hibát. Gondolni kell arra, hogy később lehet, hogy szeretném máshogy használni a kódot, vagy át kell írni valamit és akkor ezt milyen nehezen lehet majd megcsinálni.


Hajrá!

2018. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 15. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!