Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet érdemes megtanulni ha se web, se desktop-alkalmazásokat nem szeretnék írni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Milyen programozási nyelvvel lehet munkát találni, ha nem szeretnék számítógépes programokat írni (számítógépre, grafikus alkalmazásokat), weboldal alá sem szeretnék programozni.

Mobiltelefonra se szeretnék alkalmazásokat fejleszteni.

Ezen kívül milyen lehetőségek vannak még és milyen programnyelvek, amelyekkel lehetne munkát találni?

Akár adatbáziskezelés, akár kisebb segédprogramok írása, melyek adatokkal csinálnak valamit, bármi...

Régen tanultam programozást, de jelenleg nem tudok piacképes programozási nyelven programozni.



2018. nov. 28. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Scratch.
2018. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok lehetőséged nem maradt.

Esetleg a beágyazott rendszerek, mikrovezérlők, robotok, PLC (ipari vezérlések), IoT maradt - de azok kezelőfelülete is lehet webes, asztali vagy mobilalkalmazás - így nem kerülheted el.

2018. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. majdnem mindent kilőttél.

Én azt mondanám, hogy sima C és akkor írhatsz pl. drivereket, beágyazott rendszerekhez firmware-t és hasonlókat, de ilyen melót találni nem könnyű.

2018. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Reménykedtem benne, hogy van valami "adatbázisokkal kapcsolatos programozás" vagy adatokon művelet végzés, bármi. :-(

#1 válaszán meglepődtem, azzal a programozási nyelvvel kisgyerekek tanulják a programozás logikáját játékos formában, arra lett kitalálva.

2018. nov. 28. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"kisebb segédprogramok írása, melyek adatokkal csinálnak valamit"

Erre pont a Python való. Nem csak erre jó, de erre ideális.

2018. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg PL/SQL és akkor elmehetsz Oracle adatbázis adminnak vagy fejlesztőnek, de szerintem ott is lesz vizuális rész.
2018. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
adatbázis még megmarad a palettán és keresett is
2018. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Reménykedtem benne, hogy van valami "adatbázisokkal kapcsolatos programozás" vagy adatokon művelet végzés, bármi."


-> Data Engineering, Data Analyst, BI developer, Data Scientist vagy Machine Learning Engineer nem játszik?

Kulcsszavak ide: Adatbázisok, Linux, Hadoop, Spark, SQL, ETL, Python, Scala, Bash, Java


Nem kell sem grafikus felületet írnod sem webalkalmazásokat, csak mondjuk áttöltéseket, vagy üzleti adatokat kell lekérdezni, esetleg tanuló szoftvereket írni stb.

2018. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól hangzik.
2018. nov. 28. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!