Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduinó memóriájába hogyan...

Arduinó memóriájába hogyan tudok weboldalról információt/adatot küldeni?

Figyelt kérdés
A weboldalon PHP változókat szeretnék továbbítani, ESP wi-fi modullal is rendelkezem.

2018. nov. 29. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát... a php változók csak az adott session-ben élnek, vagyis vagy maga ez ESP lesz a kliens (ennek szerintem nem sok értelme van), vagy pedig egyrészt be kell írnod a változókat egy sql adatbázisba másrészt pedig írnod kell egy rutint ami az ESP számára visszaadja a változókat az adatbázisból. Nade mi értelme van ennek ha a változók értéke session-ről session-re változik? Vagyis ha Sanyi böngészi a weboldalt, akkor az ő session-jében a változóknak más értéke lesz / lehet mint ha vele párhuzamosan Juli vagy Béla böngészi az oldalt.


Ha a php változókat adatbázisból vagy file-ból töltöd fel, akkor sokkal egyszerűbb írni egy rutint ami ezeket a változókat kigyűjti egy html file-ba és azt beolvasni az ESP-vel.


Mit akarsz pontosan php-ből kinyerni? Írd meg a részleteket, anélkül segíteni sem lehet.

2018. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


MySQL-adatbázis is játszik, ha onnan egyszerűbb, könnyebb akkor mehet ez a szisztéma is.

Pl olyat szeretnék, hogy egy weboldalon beírok egy számot, és azzal dolgozik az arduino tovább.


Esetleg adatbázisból lekérdezős függvényt tudnál mondani? Illetve hol lehet függvényeket keresgélni?

2018. nov. 29. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:

SQL függvényből találsz kb 1000 tutorialt a neten, meg az egy kicsit hosszabb téma is mint ami ideférne.


Még mindig nem írod le pontosan, hogy mit akarsz csinálni, úgyhogy továbbra is tippelek...


Szerintem te annyit akarsz, hogy egy adott eszközt weblapon keresztül tudj vezérelni. Akkor miért nem csinálsz webszervert az ESP-n? Az a legtisztább, mert akkor tudod, hogy csak te férsz hozzá.


Ha mindenképpen olyan szerver kell amit a net-en van, akkor tényleg nincs már lehetőség, mint az, hogy php-ből beírod SQL-be, onnan meg kiolvasgatod bizonyos időközönként az ESP-vel.


De ha csak simán távvezérlést akarsz és nem a weblap a lényege, akkor miért nem használsz Blynk-et? Azzal a mobilodról pikkpakk tudod irányítani az arudinós/esp-s alkalmazásaid.

2018. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy hőmérséklet vezérlőt akarok összerakni, eddig ESP-vel tudom be-ki kapcsolgatni a termosztátot, a szerveren amit vele hozok létre. A következő lépésnek azt szeretném, hogy hőmérsékletet is tudjak szabályozni vele. Ha beírom, egy text mezőbe, hogy 25, akkor 25 fokra állítja.
2018. nov. 29. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarul csak te használnád. Ha elég a mobiltelefon-os interface akkor egyértelműen Blynk! Lehet hogy vannak vetélytársai, azt nem tudom, de nekem nagyon bejött.


Ha nem elég a mobilos interface, de csak otthonról akarod használni akkor csinálj egy webservice-t az ESP-n. Akkor azon fut a honlap szóval 1000x egyszerűbb mint ha külső szerveren futna. (vagy nyithatsz portot az ESP-nek a routereden, ha támogatja a port forwarding-ot router és a szolgáltató, akkor bárhonnan eléred az ESP-d)


Ha nem elég a mobilos interface és nem csak otthonról akarod használni, akkor html + php + mysql, plusz az ESP-nek bizonyos időközönként meg kell hívnia egy lapot a web szerveren, ami kigyűjti a szükséges adatokat.


Szerintem maradj a Blynk-nél.

2018. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
illetve bocsánat, az esp-n is van könyvtár amivel csatlakozni tudsz sql adatbázisokhoz, szóval lehet hogy az utolsó lépést inkább ezzel célszerű kiváltani.
2018. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 29. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


1 perc volt megtalálni!

2018. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!