Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti milyen módon tanultátok...

Ti milyen módon tanultátok meg a programozás alapjait és mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés

Oktatásszerűen(tehát középsuli/egyetem/magántanár stb) vagy teljesen magatoktól...esetleg online videók alapján?


Jelenleg 20 éves vagyok és most kezdtem el tanulgatni a c#-ot okj-s képzés keretében(szeptember óta heti 1 alkalom=~4óra) és most járunk a mátrixoknál


Ui.: azt tudom hogy igazán programozni az ember magától/munka közben tanul meg de most az alapokon van a hangsúly


2018. nov. 29. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. 8 évesen Homelab 2 gépen Basicben kezdtem, általános iskola felső tagozatában szakkörön C+4-en is azt tanultam, középiskolai fakultáción Pascalt, majd főiskolán Pascalt, C-t Visual C-t, Object Pascalt (Delphi), Logo-t, és minimális Bash-t. Önszorgalomból időközben az előbb említett nyelvek gyakorlása mellett Javascriptet, PHP-t (+HTML, +CSS, +SQL). Munkahelyen rendszergazdaként használok Pythont, PHP-t, Javascriptet, használok de autodidakta módon tanultam még egy kis C#-ot, Java-t, C++-t.


És ezek csak a nyelvek...

2018. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor a bátyám általános iskolás 8. osztályos volt, én voltam akkor 4.-es, az akkori informatika könyvében volt nagyon alap BASIC programozás, akkoriban kezdtem tanulgatni. Elején Turbo Basic-kel, majd QBasic-kel, később Turbo Pascal, Borland Pascal, Logo, PHP, C, C++, JS.
2018. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30 évvel ezelőtt, 9-10 évesen tanultam meg commodore +4-en a basic-et. Egy darab magyar nyelvű könyvem volt hozzá. Áldassék az írója mert ma az indított el a pályán.
2018. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14 évesen kezdtem, de sok elméletet jóval később tanultam meg
2018. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

16 éves voltam talán, egyszer támadt valami hülye ötletem / kíváncsi voltam, oszt Visual Basic-el kezdtem (magyar youtube videó alapján), de nem sokat használtam, hamar kaptam pár könyvet apámtól, az C#-volt, eleinte a kapcsos zárójelektől égnek állt a hajam (24 órás könyv, sose olvastam ki, uncsi volt hogy csak GUI-ról szól kb. az egész könyv).

Volt még pár könyv a kezemben (PHP, C/C++, még több C#). C-től hamar elment a kedvem, a pointerek + memória kezelések, nekem túl magas volt, webfejlesztést meg nem szeretem (pluszban CSS, HTML, Javascript, ez már sok tanulni való, a designelés meg rémálom). Aztán rengeteg nyelvnél megfordultam kicsit, volt amihez időnként visszatértem, 4 éven át próbáltam keresni azt, amiben én szívesen programozok, időközben középsuliban C#.

2018. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyatejjel együtt szoptam magamba

na jó nem is igaz..

igazából csak egyetemen kezdtem

2018. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egyetemen kezdtem, addig azt se tudtam, hogy különböző programnyelvek léteznek :D (a suliban faktra nem jártam, az alapórán meg csak word-öztönk...)

SZóval most van egy kis gyér tudásom C#-ban, de azt szeretném tovább fejleszteni (vagy lehet inkább C-t megtanulni). Matlabbal egész jól elboldogulok. Volt pár órám az egyetemen belőle, de nagyobb részét youtube tutorial videókból szedtem magamra :D


Amúgy szerintem, ha már van egy kis elméleti alapod (mondjuk C#-ból vagy C++-ból akkor a többit se annyira nehéz elsajátítani, csak nyilván idő és szorgalom kell (meg persze motiváció :D )

2018. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!