Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen egyszerű és hasznos...

Milyen egyszerű és hasznos programot kéne írni amin keresztül meg lehet tanulni programozni?

Figyelt kérdés

Valami ötlet, hogy hasznát is lássam és azon keresztül megtanulni nulláról programozni.


mondjuk hálózaton keresztül a tévét irányítani, vagy hasonló amit rögtön gyakorlatban kipróbálna az ember.



2018. dec. 1. 06:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen bonyolultakkal kell kezdeni.

Először valami kis egyszerű, mittudomén megmondja a számról, hogy prím-e.

2018. dec. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Jesszom. Amit írsz, arra a TV-gyárak SW-részleget tartanak fenn. Én ilyenekkel kezdtem: prímkeresés (sokféleképpen lehet), római szám-arab szám oda-vissza alakítás, Hanoi tornyai játék (+ eredmények fájlba írása), ping-pong, aritmetikai alapműveletes számológép.
2018. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Drágaságom, nulláról úgy tanulunk programozni, hogy először konzolra íratunk egy "hello wold"-öt, aztán megnyitunk egy txt fájlt stb. Kicsit szállj már vissza a földre, mert értem én, hogy jó álmodozni, csak köze nincs a valósághoz annak, amit akarsz...
2018. dec. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tabaki ***** válasza:
84%
Én inkább a játszva tanulás híve vagyok: Írd meg nulláról a Cségót.
2018. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kezdjük ott, hogy milyen nyelvvel szeretnéd kezdeni?
2018. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"mondjuk hálózaton keresztül a tévét irányítani,"


Ezt majd úgy 5-6 év múlva, feltéve ha van is hozzá affinitásod.

2018. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
python?
2018. dec. 1. 09:07
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
ez most kérdés, vagy már döntöttél?
2018. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 moozygoo ***** válasza:

Kiválasztasz egy programozási nyelvet, fogsz egy könyvet vagy hasonlót ami végigvezet a dolgon. Először konzolos alkalmazásokat csinálsz.

Első körökben nagyon alapokat, pl két szám összeadása, ilyen típusú feladatokból megcsinálsz párat. Ezek után ahogy haladsz a tananyagodban elágazások, ciklusok,stb.. mindre csinálsz sok-sok kis feladatot, míg megtanulsz filet kezelni meg minden csudijó dolgot, utána jöhetnek a formok és így tovább.

Tudom ez neked nem tűnhet hasznosnak, mert nem egy kézzelfogható dolog vagy op rendszer, de így tanulod meg, és ez sokkal hasznosabb mód mint hogy azzal kezd el hogy csinálj egy távirányítós robotot ..

2018. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Egy operációs rendszert mindenképpen dobj össze, mielőtt valami komolyabba fognál.
2018. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!