Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül hogyan lehet...

Diploma nélkül hogyan lehet programozóként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki diploma nélkül tudott elhelyezkedni? Hogy csinálta? Hol talált rá az állásra?

2018. nov. 23. 09:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
4%

Egy dolog kell hozzá. Full profin csinald. Pl mondjuk nulla papírod van,deegy cryengine3 mat összehegesztesz (ok nem azt de ėrtsd jól) egy cėgnėl próbakėpp akkor nyugodt lehetsz hogy pl egy Ubisoft sem fog elhajtani.

Ha csak programozgatsz akkor kevės...

2018. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
5%

A bsc eleg keveset segit ha nem dolgoztal mar elso par felevedtol kezdve, es nincsenek refefenciaid, azok nelkul nulla gyakorlati tudassal jon ki a frissen vegzett diplomas, gyakorlatilag semmivel sem tekintik tobbnek mint egy nem diplomast aki akar otthon tanult.


Keszits referenciakat a neked tetszo (modern) technologiakkal, elhelyezkedni kivant nyelve(i)dben.

Elejetol kezdve githubra keszitsd, lassak ertesz legalabb a verzio kezelokhoz is.

A programok maguk is olyan temajuak legyenek mint a betolteni kivant munkakorben keszitendoek.


Ha valamit kevesnek tartasz, azt jobb ha oneletrajzban meg sem emlited (1-3 honap munkavegzes, virtualis szamologep fejlesztese ..)


Sok helyre jelentkezz, tobb portalon is nezelodve, es sose vard interview utan a visszahivast. Talan Profession.hu-t hasznalnak itthon a legtobben amugy.

2018. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Es a kulcsszavak kozti 'koder' szot ne hasznald, csak magadat alacsonyitod le vele (komolyan).
2018. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2018. nov. 23. 09:41
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

nekem 3 szakmám van, érettségi mellett letoltam 2 felnőttképzést, végül egy 2 éves OKJ-t


magamtól kezdtem el programozással foglalkozni, tehát nem az iskolában tanultam, sőt az iskola igazából elég keveset adott, inkább a papírt


nálam ez úgy volt, hogy ki akartam élvezni az utolsó nyaramat, de haverom csesztetett, hogy írjak önéletrajzot, mert ismerőse programozót keres és elég SOS lenne, végül beadtam a derekamat és elkezdtem dolgozni már augusztus 1.-jén


mivel elég nagy hiány van így kb úton-útfélen lehet munkát találni ebben, de persze érteni is kell hozzá


ismerek olyan 15 évest aki főleg frontenddel foglalkozik, otthon képezte magát, de mindig van megrendelője, mert már az egyik munka hozza a másikat


nálam is volt olyan, hogy az utcán könyvjelzőért adományt gyűjtő csávó ajánlott munkát, beszélgettünk kicsit és kiderült, hogy kellene nekik weboldal + azt karban kellene tartani, de elég borsos árakat mondtak nekik és olyat keresnek aki hasonló mentalitású mint ők és szerényebb összegért is elvállalná a dolgot (idő hiányában nem fogadtam el)


papír szerint webfejlesztő vagyok (PHP), van továbbképzésem ami szerint C#-hoz is értek, hobbi szinten pl játékfejlesztéssel foglalkozom és úgy is beesett egy elég jó munka lehetőség


ha tényleg űzöd már a suli alatt, akkor általában megtalálnak a munkáltatók, de persze te magad is írhatsz önéletrajzot és beadhatod oda ahova szeretnél menni


vannak olyan esetek amikor a cég keres embert arra, hogy kifizeti a tanfolyamot és akkor X évig odaszerződik hozzá az egyén (igaz sok esetben ez nagyon-nagyon kezdő szint és intenzív féléves tanfolyam)

2018. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Diploma, vagy egyéb olyan papír nélkül, ami a szakmabeliségedet igazolja, soha nem fogsz tudni programozóként elhelyezkedni. Azért nem, mert nem vagy az és nem is leszel az soha, legalábbis ezirányú tanulmányok végzése nélkül. Az otthoni programozgatás, az nagyon más és nagyon kevés is ahhoz képest, amit az iparban elvárnak.


A maximum, amit elérhetsz, hogy egy kisebb cég felvesz és csinálsz nekik valami kuli munkát. Mondjuk éppen azt a reszlit, amit a többiek rád tolnak, már ha képes leszel elvégezni azt, vagy mondjuk GUI-t pakolsz össze látástól vakolásig, adatbázisokat szűrsz, anyagokat készítesz elő, stb.

Komoly cég nem fog alkalmazni, multi meg pláne nem.

Az tény, hogy akadnak fejlesztők, akiknek nincs szakirányú végzettségük, de legalább van diplomájuk, vagy legalább jártak egyetemre, főiskolára és emellett zsenik, vagy legalábbis nagyon jó képességűek. Persze belőlük sincs túl sok, na meg, ők vélhetően a sokszorosát tudják annak, amit te eddig elsajátítottál.

Az az igazság, hogy jobb cégek még a null km-es diplomásokat sem alkalmazzák, mert azoknak nincs elég gyakorlatuk, ők meg nem akarnak velük vergődni. Ezért van az a felállás a friss diplomások között, hogy a legtöbb cég 3-5 év gyakorlatot kiván el, na de ha sehol nem veszik fel őket, akkor hol szerezzék meg az elkivánt gyakorlati időt?


Szóval, a legokosabb amit tehetsz, ha ezen a területen akarsz dolgozni, hogy lediplomázol.

Van egy másik út is. Ez pedig az, hogy alapítasz egy céget, ott domboríthatod a tudásodat, összehozol szoftver termékeket és eladod azokat. Úgy nem fog kihasználni senki, programozóként dolgozhatsz és még független is leszel. Ha ez nem megy, akkor légy biztos benne, hogy elhelyezkedni még úgy se fog menni.

2018. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Én félbehagytam az egyetemet, mert dolgozni kezdtem, és mellette nem ment, illetve jobban élveztem, hogy programozhatok. A szakmai tárgyaim meglettek, és azért azok hasznosak voltak a későbbiekben (Algo 1/2, Formális nyelvek, stb) Szóval az első helyemen lehúztam 2 évet, utána váltottam egy nagyobb céghez, ott majdnem 4 évet, utána 2 év, aztán 1 éve a jelenlegi. C és C++ melők. Az önéletrajzom tök jól néz ki, szakmai interjún nen tudnak megszívatni (pl. azért, mert a szakmai tárgyak meglettek valamint értek C++-szul és nem a C++98-ra gondolok). Emellett olvasok, képzem magam, ez fontos. A keresetem is egész jó.


TL;DR


El lehet helyezkedni diploma nélkül, jó keresetért is.

2018. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
#6 Ez nemes egyszerűséggel nem igaz. Nagy általánosságban elmondható, hogy egy céget a tudásod érdekli, és nem a papírod. Egy, ismétlem, egyetlen cég sem fog elhajtani egy jó képességű programozót azért, mert nincs diplomája. Egy sem. Ellenben nagyon sok diplomást utasítanak vissza, pont azért, mert se gyakorlata, se lényegében hasznosítható tudása nincs, csak végigszenvedte az egyetemet, és kapott egy diplomát. A diploma nyilvánvalóan előny, de nem feltétel sem kis, sem nagy cégekhez. A legfontosabb a munkatapasztalat, és a szakirányú ismeret, ami ebben a szakmában 95%-ában nem az, amit az egyetemen tanulsz. Elvégre a jó programozó folyamatosan képzi magát, nem? De miért kell képzeni magad, ha úgyis csak a diploma az, ami számít? Mert nem számít. Minden cég beleírja az álláshirdetéseibe, hogy szakirányú végzettség követelmény, de aztán mikor telefonon beszélsz velük rögtön azt mondják, hogy igazából nem baj, ha nincs diploma. A jelenlegi cégemben nagyon kevés a diplomás ember, és akad egy pár, aki félbehagyta, vagy még foyltatja a tanulmányait. A legtöbb soha nem járt egyetemre. És nem azért ez a felállás, mert nem jelentkeznek ide diplomások, ó nem. Azért, mert nem jutnak át a szűrőn. Mert ott a kezükben a diploma, de nincs meg a 3+ év tapasztalat mellé, nincs meg az a gyakorlati ismeret, ami szükséges. És, jópáran vannak, akikről alapból nehéz elhinni, hogy valahogy összekaparták a diplomájukat.
2018. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Amit írsz, annak egyik része merő tévedés, ostoba vélelem, a másik része meg szimpla kitaláció.
2018. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
#9 Te vagy az az ember, akit ha fellőnének az űrbe, és a saját szemeddel látnád a Földet, akkor is azt mondanád, hogy "Nem úgy van, a Föld lapos." Pontosan ez a mentalitás, mindegy hány ember, hány féle módon cáfolt már rád, te kitartasz a saját illúzióid mellett. Egyszerre lenyűgöző és elszomorító.
2018. nov. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!