Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell megcsinálni?...

Hogyan kell megcsinálni? Részletesen írjátok le légyszi! Meg fogok bukni a suliba! HELP!

Figyelt kérdés

Hozz létre egy „elso” metódust, hozz létre kettő 20 elemű tömböt, amiket 10 és 100 közötti véletlenszámokkal töltsd fel! Egy külön tömbbe töltsd be a két tömb metszetét! Minden írj ki szépen!


Hozz létre egy „masodik” metódust, hozz létre egy 100 elemű tömböt, amit 1 és 100 közötti véletlenszámokkal töltsd fel! Rendezd a tömböt buborék rendezéssel! Egy segédmetódus segítségével számold ki, hogy a duplikációk nélkül mennyi lesz a tömb elemszáma! Mindent szépen írj ki!


1. Első feladat: metódus neve legyen alma() (5 pont)

Hozz létre egy metódust, ami 100-ig kiírja a 2-vel és 5-el osztható számokat egymás mellé vesszővel elválasztva!



1. Második feladat: metódus neve legyen parok() (5 pont)

Hozz létre egy metódust, amiben bekérsz két számot a felhasználótól, írd ki a két szám közötti páros számokat!



2018. dec. 23. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen nyelvben kell?


Egyébként így nem hiszem, hogy nagy segítséget fogsz kapni. Legalább valami próbálkozást látnánk. Mutass forráskódot, hogy meddig jutottál el.


A másik. Mivel most olyan kedvembe vagyok, néhány dologban segítek:

- mi az a metódus vagy függvény? Tulajdonképpen egy egybe csomagolt utasítás sorozat. Ezeknek tudsz paraméterekként átadni adatot, amivel dolgozik, és ha akarod, akkor megadhatod neki azt is, hogy térjen vissza valamivel, egy eredménnyel (visszaküldi a kiszámolt adatot annak aki meghívta).

- változó: ezzel tárolhatsz adatot a memóriában. Ez egy tároló elem.

- tömb: sok változó egyben, ez is egy afféle változó, ami változókat tárol


tehát, első bekezdésedben: létrehozol 2 darab tömböt. Majd létrehozol egy ciklust, ami a magjában generál 1-1 véletlen számot, összesen 20-at, és 10 és 100 között. Ezeket a generált elemeket belerakod a tömbjeidbe. Majd egy harmadik tömbbe az azonos elemeket kiszeded az első kettőből. Erre minden bizonnyal van linq utasítás, amit tanultatok.


És satöbbi.

2018. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Sajnálattal hallom, hogy nem tudsz semmit ezért bukásra állsz. Jó döntés volt, hogy nem írtad le, hogy milyen programnyelvről beszélsz, így megmarad nekünk a találgatás izgalma!!! Kellemes karácsonyi ünnepeket.
2018. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ahol elakadtál, ott lapozd vissza a tankönyvet és órai jegyzetet, hogy újra értelmezd mit is kell csinálni.


Két dolog:

- nem senki fogja itt helyetted megcsinálni

- ha mégis, és te benyújtod a tanárnak a kész munkát úgy, hogy eddig bukásra álltál, azonnal lebuksz vele hogy más csinálta meg. Elég csak belekérdezni, és nem fogsz tudni rá válaszolni. És erre nem az a megoldás, hogy bemagolod mi a jó válasz, ha amúgy totál nem érted.


Ha infó szakos vagy, de nem megy a matek, akkor megszívtad. Járj különtanárhoz, kérd meg a tanárt hogy magyarázza el jobban, vagy bármi ami téged segít. De az biztos, hogy a feladat kész megoldása eléd rakva nem fog semmiben segíteni.

2018. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Valóban meg fogsz bukni.
2018. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:
100%

Nem t'om, mit akartok, oda van írva, hogy Visual C# (ügyeljetek, nyilván nagyon fontos a Visual része, nehogy valami konzolos vacakot akarjatok itt eladni).

Kérdező, te meg minél előbb mutasd be a kódodat, amelyet részben saját kútfőből, részben a sok itteni hasonló kérdésből ügyeskedtél össze. És próbálj a munkád átruházása nélkül megválaszolható, konkrét kérdéseket föltenni.

2018. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
fene se nézi a cimkéket...
2018. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Meg fogok bukni a suliba! HELP!"


Ne aggódj. Meg fogunk gyászolni.

2018. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Imádom ezeket a kérdéseket :)
2018. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
C# Visual Studio
2018. dec. 23. 18:44
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig:


using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Collections;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Threading.Tasks;


namespace tömbök

{

class Program

{

Program()

{

egy();

ketto();

}


void egy()

{


}


void ketto()

{


}



static void Main(string[] args)

{

new Program();

Console.ReadKey();

}

}

}

2018. dec. 23. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!