Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell megcsinálni?...

Hogyan kell megcsinálni? Részletesen írjátok le légyszi! Meg fogok bukni a suliba! HELP!

Figyelt kérdés

Hozz létre egy „elso” metódust, hozz létre kettő 20 elemű tömböt, amiket 10 és 100 közötti véletlenszámokkal töltsd fel! Egy külön tömbbe töltsd be a két tömb metszetét! Minden írj ki szépen!


Hozz létre egy „masodik” metódust, hozz létre egy 100 elemű tömböt, amit 1 és 100 közötti véletlenszámokkal töltsd fel! Rendezd a tömböt buborék rendezéssel! Egy segédmetódus segítségével számold ki, hogy a duplikációk nélkül mennyi lesz a tömb elemszáma! Mindent szépen írj ki!


1. Első feladat: metódus neve legyen alma() (5 pont)

Hozz létre egy metódust, ami 100-ig kiírja a 2-vel és 5-el osztható számokat egymás mellé vesszővel elválasztva!



1. Második feladat: metódus neve legyen parok() (5 pont)

Hozz létre egy metódust, amiben bekérsz két számot a felhasználótól, írd ki a két szám közötti páros számokat!



2018. dec. 23. 12:01
1 2
 11/12 tabaki ***** válasza:

Általános vázként megjárja, de még mielőtt hozzákezdenél a munkához, hasznos lenne, ha megindokolnád, miért tartottad fontosnak a

using System.Collections.Generic;

using System.Collections;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Threading.Tasks;

sorok beillesztését. Érdekes lenne tudni, miért használsz ékezetes nevű névteret, milyen argumentumokat szándékozol átadni a main() metódusnak, és hol vannak azok a bizonyos tömbök, amelyeken majd a programmal dolgozni fogsz. Ezenkívül: A kérdésben négy feladat leírása szerepel, a gyorsvázlatban pedig láthatólag csak kettőnek van helye, mi ennek az oka?

2018. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tabaki ***** válasza:
Tekintve, hogy egymástól független feladatokról van szó, javaslom, hogy először írd meg őket külön programokként. Amikor már mindent megoldottál, nem jelent gondot egyetlen program metódusaiba szervezned őket.
2018. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!