Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék egy olyan appot meg...

Szeretnék egy olyan appot meg csinálni ahol. Többi lent?

Figyelt kérdés
Hogy emberek egymás ellen tudnának játszani sakkot, malmot, snapszert stb. Hogy lehet két telefont egymásra csatlakoztatni? Elsőre Android.

2019. jan. 4. 14:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit aki úgy véltwm h hasznosat mondott ki zöldítettem a kezet aki nem annak semmit nem csináltam.
2019. jan. 4. 18:14
 12/17 anonim ***** válasza:
18%
Na, a semmittevést folytathatnád a gyökér kérdéseiddel is.
2019. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ha nagyon profi vagy, akkor irsz egy apit a szerveroldalon (ami pl. kezeli az adatbázist, stb.). Mikor programozod a játékot kliensoldalon, akkor azt az API-t használod. Remélem kiindulásnak tudtam segíteni.

2019. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
#13-as vagyok. Annyi kérdésem lenne, hogy letudod írni, hogy hol akadtál el, vagy mi az, amihez nincs ötleted?
2019. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Először az alapokkal ismerkedj.

Már a sakk is elég sok logikai feltételt foglal magába.

Pl ne tudj lemenni a tábláról, a lépési szabályok, felismerd kit ütöttél le, mit ütöttél le és mivel. Ha hibás lépést akarsz végre hajtani, kliensoldalon vissza is kellene vonni.

Amit én használnék, php (de ha akarod, lehet node.js), kliensoldalra meg html css és javascript.


Neten akad néhány script ami kliensoldali sakkot valósít meg, azt meg már nem nehéz implementálni.

2019. jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Jack8 ***** válasza:

A sakk appot már megcsinálták, tökéletesen működik, felesleg még egyet írni


lichess.org

2019. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pedig elég egyszerű ha interneten keresztül szeretnéd.

Mindkét eszköz kapcsolódik az internetre, azon belül egy webszerverre ami a játékmotorját adja.

Feljön mind két telefonon egy mező ahol megadják a nevüket, ezzel "regisztrálnak", és kapnak egy egyedi azonosítót.

Amikor játszani akarnak, meg keresik egymást a korábbi partnerek közt, ha nincs akkor pl. QR kódot jelenít meg az egyik, amit a másik beolvas a telefonjával, így párosítás meg is történhet.

Ezután olyan játékot építhetsz ki, programozhatsz le amilyent szeretnél.

2019. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!