Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel telik egy programozó...

Mivel telik egy programozó napja, milyen feladatai vannak? Különböző területekre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem rég kezdtem el programozást tanulni. Amiért tetszik és érdekel, hogy sokat kell agyalni, problémát megoldani és mellett kicsit lesarkítva persze a "semmiből" lesz valami, amit én írtam. Egyelőre még csak nagyon alap dolgok mennek, meg tudok írni magamtól pl. egy egyszerű amőba játékot pythonban, tisztában vagyok a clean kód alapjaival, sok-sok függvénybe szervezem ki a különböző funkciókat stb.

Ismerkedtem kicsit a webfejlesztéssel is, össze tudok rakni ék egyszerűségű webszervert és hozzá a html-t, nem okoz nagy gondot az egyszerűbb bootstrap elemek használata. Bár nem mélyedtem bele nagyon még ezekbe, de a lényeg, hogy feltalálom magam. Egyelőre keresem-próbálgatom, hogy mi az, ami a leginkább tetszik.


Objektum orientáltan nem programoztam még, először az alapokat szerettem volna megérteni kicsit, de már kacsintgatok afelé is lassan. Szeretek kódot írni :)


Na ami a kérdés lényege :D Kedves programozók/szoftverfejlesztők/mindenkimás ezen a területen. Tudom, hogy OO nyelvvel tényleg végtelen sok lehetőség van, szeretnék pár konkrétabb példát olvasni, hogy különféle területeken milyen lehetőségek, feladatok vannak.


Ki milyen projekten/programon/alkalmazáson dolgozik és mik a feladatai? Hogy telik egy nap vagy akár egy hét, egy hónap? Milyen kihívások, nehézségek vannak?


Köszönöm előre annak, aki ezekre bővebb választ ad, nagyon sokat segítene vele!


2019. jan. 13. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én első sorban webfejlesztőként dolgozom és react-tal foglalkozom, viszont hála a react sokoldalúságának nem csak webre, hanem desktopra és androidra is vannak feladataim.


A napom kb ebből áll:

Bemegyek dolgozni (elég rugalmas nálunk a munkaidő, de ezt cége váltogatja), aztán felmegyek slackre, megnézem miről folytak a beszélgetések, írtak-e nekem valamit, stb. Ezután fellátogatok a gitlabre, hogy valamelyik MR-emmel volt-e valami gond, ha igen, akkor megoldom ezt. Ezután a projekt managemant oldalunkra látogatok el, megnézem, hogy a QA-n lévő task-okra írtak-e valamit a testing részlegről, ha igen megoldom azt is. Ha ezzel végeztem akkor pedig veszem sorra a számomra kijelölt task-okat és megoldom őket.

Néha még bejön egy-egy meeting is az új feature-ökről, de úgy nagyjából ennyiből áll a munkaköröm.

2019. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha még nem láttad, feltétlenül nézd meg az Office Space (magyarul: Hivatali Patkányok) című amúgy zseniális filmet.

Kicsit már idejét múlt, de a lényeg semmit sem változott.

Pontos képet kaphatsz róla, hogy hogyan telik _valójában_ egy programozó napja.

2019. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bemegyek reggel, kiolvasom a facebookot(8-9 között valahogy), elolvasom az emailjaim. Anyázok egy sort hogy megint megvaltoztatták a requirementet, és nem teljes az új. Megpróbalok Jiraban keresni valamit amin tudok dolgozni. Ezután délben ebéd, kv és vissza dolgozni. Délutan meetingek, meg ilyesmi, aztán go haza.
2019. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!