Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#: van általános megoldás az...

C#: van általános megoldás az alábbiakra? (Tömb feltöltése meghatározott feltételek alapján. )

Figyelt kérdés

Elakadtam. Lehet, hogy rá tudnék jönni a megoldásra egy másik útvonalon, de az én agyam már elakadt ennél.


Eddig csak autodidakta, Reiter István könyvéből tanultam C# programozást, nemrég kezdtem egy OKJ-t, hogy vezérvonalat adjon az önképzépsemhez illetve papírom is legyen erről. :D


Szóval:

Adott egy X elemű, int típusú tömb, random számokkal feltöltve.

Ezeket megvizsgálom és ami megfelel bizonyos feltételeknek, azok a számok átkerülnek egy másik tömbbe.


Az a gondom, hogy második tömb vége tele van 0-kal (meghatározott adattípusnak megfelelőre "lefordított" null értékek ezek, ha jól értem). Mire tudni lehet, hogy mekkora tömbre van szükség, addigra már fel kell tölteni azt a meghatározott értékekkel!


Esetleg a második egy átmeneti tömb legyen és hozzak létre egy harmadik, véglegeset, amikor már tudom a szükséges hosszt?


Ráadásul itt, GyK-n találtam a konkrét feladatot, amit megpróbáltam megoldani, de már nem találom a kérdést + nem bánom, hogy felmerültek bennem a fentiek...



2019. jan. 26. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem listát használod?
2019. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg meg akarod osztani velünk a kódot akkor tedd fel ide és oszd meg az url-t velünk:

[link]

2019. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Listát kell használni, nem tömböt.

Tömböket csak nagyon indokolt esetben szokás használni, ha nagyon kell optimalizálni sebességre vagy memóriára, vagy ha alacsony szinten kell interface-k között kommunikálni.

2019. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó, oké, akkor ezek szerint tudok keresni a neten, angolul. Ez megnyugtató. :D


Tudniillik rátaláltam arra, hogy listát kellene használni, csak megijedtem tőle, ezért maradtam a tömbnél. Nem is (feltétlen) megijedtem, csak a listákkal sohasem találkoztam, most így a Reiter könyvből se rémlik. Túl elavult az már ehhez?



Mindenesetre fejlődés, így már nem érzem magam totál elveszettnek. :D :D



A linket pedig nem engedi berakni. :/

2019. jan. 26. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A tömb egy elemi, primitív adatszerkezet, ezért tanítja ezt a könyv először. Ez a legtöbb nyelvben létezik és nyelvi szinten van megvalósítva, magának a nyelvnek része.

Ehhez képest a lista egy "okos" adatszerkezet, ami C#-ban nem a nyelv, hanem a keretrendszer része. Egyébként a List ugyanúgy tömböt használ a háttérben adatok tárolására, csak fel van okosítva, hogy átméretezi, ha szükség van rá.

2019. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Be tudod szúrni pld:

pastebin(pont)com/m3ea4v8n

2019. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk igen... túl evidens lett volna. :D


https://pastebin(pont)com/xDYrHVBr

2019. jan. 26. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt pontosan erre találták ki:

[link]


A feladat megoldása:

[link]

2019. jan. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!