Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyakorlott programozók,...

Gyakorlott programozók, hanyszor kellett technológiai, munkahelyi okok miatt nyelvet váltanotok a munkátok során?

Figyelt kérdés

Pythonnal szerencsétlenkedek éppen. Maga a nyelv ugye nem nehéz de meg dellene tanulnom adatfeldolgozashoz egy rakat kiegészítőt plusz vagy 200 féle utasítást, függvényt stb (numpy, pandas, seeborn, bokeh, matplotlib, scipy, scrapy, scikitlearn stb...)

Es akkor tensorflow-t még meg se említettem....

Erre volt most nemrég egy interjúm ahol a HR-es mondta hogy az adatelemzést Java-ban kellene csinalni....°°&ˇ&@..... amiben az en tudasom nullahoz közelit.


Csak a nyelvi alapokat nezve at lehet allni könnyen python-ról Javara, de az adatafeldogozasi műveleteket jelenleg gőzöm nincs hoygan csinaljak javaban es mire minden hülyeséget összeszednek, meg begyakarolnek Javaban az azért eltart egy darabig...es akkor uyge ennek tanultam meg mindent pythonban, hoyg utana a Wc-n lehuzzam?


Ezért kérdezem kíváncsiságból:


Hányszor történt meg veletek hoyg komplett programozási módszertárat le kell cserélni egyeik nyelvről a másikra munkahelyi vagy barmilyen okokbol?

Mennyire jellemző az ilyesmi?



#nyelről
2019. febr. 9. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért nem túl meglepő. A technológiák elég gyorsan változnak, ha tényleg komolyan akarod venni ezt a szakmát, akkor ehhez tudni kell alkalmazkodni.

Jelenlegi munkahelyemen 2 éve vagyok, de a Java-n túl azóta 3 másik nyelvet kellett megtanulnom, amiket előtte sosem használtam. De ezzel nincs is gond, maga a nyelv csak az eszköz, szintaxist megtanulni a legkevesebb.

Azt tanácsolom, hogy ne úgy tanulj függvényeket, hogy kigyűjtöd és elkezded bemagolni, hosszú távon nincs értelme. Gyakorolj minél többet.


(Nem a kérdéshez tartozik: Tudom sokan le szokták hurrogni az egyetemet, hogy szoftverfejlesztőként felesleges, elavult dolgokat tanítanak stb. Viszont ilyenkor pl. baromi jól jön, hogy anno rámerőszakoltak egy adott programozási nyelvet egy adott paradigmából, hogy tanuljam meg, programozzak papíron meg hasonlók. És most ha abból a paradigmából kell egy modernebb nyelvet elsajátítani, akkor már ismerős lesz, nem érzem idegennek, attól függetlenül, hogy előtte nem is használtam.)

2019. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(15 éve ugyan azt a nyelvet használom, közben fejlődött, bővült... de nem kellet nyelvet váltanom.)
2019. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A programozói pálya folyamatos tanulás. Az egyetemen számtalan nyelvre volt szükségem. Azóta programoztam C-ben, C++-ban meg C#-ban. De ha egy Python scriptet kell összedobni az se baj.
2019. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!