Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol az igazság, milyen tudássz...

Hol az igazság, milyen tudásszinttel vesznek fel embert programozónak?

Figyelt kérdés

A skála alja a szinte 0 tudás, a Hello, World, a teteje pedig az, hogy nagyjából csak egyetemmel van esély, esetleg Boot Camp-pel.



Én jelenleg C#-ot és SQL Server-t tanulok, C#-ban tisztában vagyok az OOP alapjaival, interfészek, listák, mindenféle. Sok homályos folt van, de egyre több dolgot értek meg. Koncz Balázs és Reiter István könyveiből, Microsoft Docs anyagok (tök jók, átfogóak), sokszor segített a Stack Overflow, amikor megakadtam. Egyik ismerősöm most átnezte néhány kódomat (egyszerű konzolalkalmazások, de már elég sok mindent tartalmaztak). Volt, amihez csak továbbfejlesztési javaslata volt, mert jó lett, nem tartalmazott elvi hibát.

SQL Server ismerős segítségével illetve a lekérdezéseket gyakoroltam a W3 Schools oldal alapján.


OKJ-ra is járok.



Borzalmasan sokat tanulok munka mellett, voltaképp minden nap, valamennyike szociális élet mellett.


Az ismerőseim biztatnak, sőt. Nomeg nem véletlenül segítenek is.

A gyk alapján azonban inkább elszomorodok, bár nem lehet kiigazodni a véleményeken.


Nő vagyok, nem tudom, ez ma még számít-e. :D


2019. febr. 15. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Változó. Gyakornoknak kb bárhova felvesznek, ha nem vagy teljesen kutyaütő és tudsz angolul. Juniornak azért már kérnek framework ismeretet, verziókezelő rendszerek, 1-2 design pattern, agilis módszertanok. Az sem árt, ha alap adatszerkezetekkel és algoritmusokkal tisztában vagy. Pl.: tudsz implementálni egy gráfbejárást?


De jelenleg akkora hiány van, hogy szinte mindenkinek van esélye. Folyamatosan kell képezned magad és ennyi.

2019. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mivel nem egyetemre járok, a gyakornokság kilőve.

Van, amiről már hallottam azok közül, amiket írsz, de bizonyára fogok a többiről is. :)

Gráfokról van szó pl Reiter könyvében, egy kukkot se értettem belőle, de mostmár lassan visszamehetek rá, már több a tudásom, így hátha.

2019. febr. 15. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyakornokság nincs egyetemhez kötve. Lehetsz C# fejlesztő gyakornok virágkötőként is, ha felvesznek. Annyi, hogy ez a legkisebb pozíció mindenhol és itt még fogják az ember kezét. Nyilván jelentősen kisebb bérért. Algoritmusok és adatszerkezetek ismerete nélkül viszont nem fog menni. Minél több dologgal érdemes tisztában lenned, legalább minimálisan.


"Nő vagyok, nem tudom, ez ma még számít-e. :D"


Ezt pedig elfelejtettem az előző kommentemben. Néhány multinál külön gyakornoki program van lányoknak, mert hiánycikkek vagytok.

2019. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
gráfok nagyon alap, szerintem már ált. iskolában is volt róla szó :D
2019. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"A gyakornokság nincs egyetemhez kötve. Lehetsz C# fejlesztő gyakornok virágkötőként is"


Szerintem ideje lenne megismerkedned a >gyakornok< szó jelentéstartalmával.

2019. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

"Szerintem ideje lenne megismerkedned a >gyakornok< szó jelentéstartalmával."


Neked sem ártana. Segítek: [link]

2019. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

A legtöbb foglalkozás elméleti és gyakorlati ismeretek megszerzését igényli.


A gyakornoki pozíció azoknak a személyeknek áll nyitva, akik a szakma elméleti oldalát intézményes keretek között elsajátították, vagy ez náluk folyamatban van.


JAVA-Javascript fejlesztő gyakornok


Feltétel: Érvényes nappali tagozatos aktív jogviszony igazolás vagy passzív jogviszony igazolás (ebben az esetben csak 25 év alatti diákok jelentkezését tudjuk elfogadni)


DevOps fejlesztő gyakornok


Feltétel: Folyamatban lévő felsőfokú műszaki, vagy informatikai tanulmányok. UNIX operációs rendszer, legalább alapfokú ismerete. Alapszintű scriptelési és szoftver fejlesztési ismeretek.


Tehát, az nem úgy van, ahogy te kitalálod, hogy pista leporolja magáról a téglatörmeléket és besétál egy filmstúdióba rendező gyakornoknak.


A kérdező tudja jól, nem pedig te. Vicces, hog ymég te akarod őt kioktatni.


A kérdezőnek:


Az nincs meghatározva, hogy kit milyen tudásszint mellett alkalmaznak, mert az igányek és a bérek is nagyon változóak. A sufni-2000 kft nyilván nem tud és nem is akar piacképes bért biztosítani, mert nem képes azt megkeresni sem. Az ilyen cégeknél az elvárások sem túl magasak, tehát elképzelhető, hogy ilyen helyen minimális önálló fejlesztési készséggel alkalmazást nyersz.

A komolyabb cégek, multik nem fognak felvenni, csak diplomás embereket, azok közül is a jobbakat, mert egyrészt a szabályzatuk általában nem is teszi lehetővé szakképesítés nélküliek foglalkoztatását, másrészt, tudják, hogy a cégértéket a benne dolgozók kvalitása biztosítja. Ilyen helyeken tehát még a diploma sem elég, bizonyítani is kell. Ezen cégek olykor még a gyakornokokat is szűrik és csak a jó eredménnyel bíróknak adnak lehetőséget. Már csak azért is, mert a gyakornoki pozíció alapban sem fizetéssel sem felelősséggel nem jár. A gyakornok az általa okozott kárért nem vonható felelősségre. Persze kivétel ez alól a szándékos károkozás. Fizetés félét persze sok helyen ma már biztosítanak, de ahogy te ezt tudod is, csak hallgatói jogviszony megléte esetén.

2019. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felteszem akkor C# irányba kívánsz elmenni. Az SQL-re mindenképp feküdj rá, mert bármely munkakörben alap. .NET, ASP.NET, valamilyen szinten pedig simerd a webfejlesztést, theát kell egy kis Javascript, HTML, CSS ismeret. Jó, ha kicsit belemész a C++-ba, mert társul egy olyan mentalitással, mikor figyelned kell mennyi memóriát hazsnálsz, illetve megismered hogyan is kezeli a gép ezeket a háttérben. Menj bele a WPF használatába egy kicsit, mert szinte biztos, hogy lesz vele dolgod. Jó, ha tudsz néhány framworköt, pl a Reactive Extension, vagy Prism, habár ezeket kicsit nehéz tanulni az oktató anyagok hiánya miatt.

Aztán, nem ért legalább némileg tisztban lenni a git verziókezelővel, és pl. az Azure Devops kezelésével.

Tudd olvasni a flowcharotkat, class diagrammokat stb. illetve ismerd az alap design patterneket, MVVM, singelton, factory, observer stb.


Fontos a hobbi projektek léte (referencia munkák), illetve ha tudsz, akkor csatlakozhatsz egy már futó projekthez. A csapatban dolgozás mindeképpen hatalmas plusz bárhol.


Munkát tekintve teljesen cégtől függ mit várnak el. Ismerek olyan helyet ahol 2*1,5 órás több, körös tech interjú van, és olyat is, ahol 10 perc, mert a lekesedés jobban számít nekik. Akárhogy is, szinten minden cégnél súlyozottan esik latba a személyiség, tehát sok helyre kell jelentkezni, mert nem tudni, "hol illesz bele a csapatba".

Végezetül a legfontosabb: programozó abból lesz, aki az akar lenni és tesz érte. Szóval ne nagyon érdekeljen mások véleménye, ebben az iparágban a papír sz.rt se ér, a tudást meg bárki megszerezheti.

2019. febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A gyakornoki pozíció azoknak a személyeknek áll nyitva, akik a szakma elméleti oldalát intézményes keretek között elsajátították, vagy ez náluk folyamatban van."


Az, hogy te ezt terjeszted és hozol 2 hirdetést, még nem lesz igaz. Én tudok hozni 10 hirdetést, ahol nem kell hozzá papír. Alapból nevetséges, hogy azt feltételezed gyakornok nem lehet valaki befejezett/ folyamatban levő tanulmányok nélkül, de junior/senior fejlesztő meg igen.


A proli stílusodból meg jó lesz, ha visszaveszel. Főleg, hogy még igazad sincs.

2019. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hol nem kell folyamatban levő tanulmány a gyakornoksághoz? Iszonyú motivált vagyok és mennék, amúgy nettó 150-ért is. Vagy épphogy megéljek.
2019. febr. 16. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!