Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékok programozása C++-ban?

Játékok programozása C++-ban?

Figyelt kérdés
Egyetemen töltöm a második félévem, az elsőben C nyelven tanultunk programozni, előtte nem tanultam. Ebben a félévben pedig C++ nyelvet tanulunk és az OOP alapjait. Viszont ezeken kívül engem kifejezetten érdekelne hobbi szinten egyszerű játékok készítése mobilra, vagy akár PC-re, viszont a tananyag erre a területre nem tér ki, és így az érdekelne, hogy hol tudnám megtanulni a jatékok programozásának alapjait? Amiből aztán tudnék építkezni és egyre részletesebb/komplexebb kis játékokat készíteni. Válaszaitokat előre köszönöm!

2019. febr. 18. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a 4.félév nem grafika véletlenül?
2019. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A játékprogramozás a szakma egyik önálló, elég markáns ága, amely igen sok területet felölel.


Ilyenek a 2D, perspektivikus 2D, izometrikus 3D, valós 3D megjelenítés, az MI, stb.


A legjobban akkor teszel, ha ezzel foglalkozó fórumokat olvasgatsz és elkezdesz építeni egyszerűbb játékokat (snake, tetris, stb.), leírás alapján.

Így viszonylag kis energiabefektetéssel megismered a játékprogramok belvilágát, felépítését, azok alkotóelemeit. Így, lépésről lépésre juthatsz egyre több ismerethez, amelyeket a gyakorlatban kamatoztathatsz.

2019. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Nem hinném hogy az lenne, bár biztos vagyok benne hogy a későbbiekben lesz tananyagba foglalva, viszont meg szeretnék ismerkedni a programozás ezen részével lehetőleg most.

#2 Értem, köszönöm a tanácsot. Esetleg tudnál pár ilyen fórumot mondani nekem? Sajnos nem ismerek ilyenből egyet sem.

2019. febr. 18. 20:38
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Unreal Engine ingyenes C++ játékfejlesztéshez, Unity ingyenes C# játékfejlesztéshez. Rengeteg tutorial van mindkettőhöz.
2019. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Unreal Engine ingyenes C++ játékfejlesztéshez, Unity ingyenes C# játékfejlesztéshez."


Ezek csak pancsereknek,kotorékebeknek valók.

2019. febr. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudok kifejezetten c++ oldalakat, de ilyesfélékre gondoltam:


[link]


Ez mondjuk javascript, de át lehet emelni az ismereteket más nyelvbe is. A matematikai háttér meg amúgy is nyelvfüggetlen.

2019. febr. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
2019. febr. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#5 esetleg meg is indokolhatnád a véleményed.
2019. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

#5:

persze a nagy cégek is biztosan pancserek, vagy csak te vagy kókler, vagy még az sem ebben a szakmában :)


majd ha egyszer komolyabban foglalkozol játékokkal, játékfejlesztéssel, esetleg játékmotorok írásával, majd megtudod te milyen kis pancser vagy :) addig csak mi tudjuk nyugi

2019. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#8:


Előre bocsátom, nem volt szándékom lenézni azokat, akik ilyen engine-ekkel készítenek játékot. Tegyék.

Azokat tekintem pancsernek, akik egy-egy ilyen motor használatán keresztül kivánják megismerni a játékfejlesztés alapjait. Netán, ilyeneket ajánlanak leendő fejlesztőknek.


A kérdező ezt kérdezte:


"és így az érdekelne, hogy hol tudnám megtanulni a jatékok programozásának alapjait? Amiből aztán tudnék építkezni és egyre részletesebb/komplexebb kis játékokat készíteni."


Erre válaszoltam én.

2019. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!