Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeptembertől szeretnék...

Szeptembertől szeretnék gyakornoknak menni egy céghez. Mit kellene tanulnom még a nagyobb esélyekhez?

Figyelt kérdés

Másodéves leszek egyetemen szeptembertől. Első sorban C#-al/Javával szeretnék foglalkozni, de inkább C#-ban vagyok jártasabb jelenleg.

Amit jelenleg tudok használható szinten: OOP, SQL, Win Forms, WPF, HTML, CSS


Angolt napi szinten használom. Van egy viszonylag újabb GitHub profilom is, amire szeretnék kisebb projektet töltögetni idővel, bár már van rajta 1-2 dolog. A gyakran használt design patterneket és azok használatát még meg szeretném tanulni, de az nem hiszem, hogy nagyon sok idő lenne. Esetleg még JavaScripten gondolkoztam, az tudom sok helyre kellhet.

Mit ajánlotok következő lépésnek? A JavaScriptet, vagy inkább valami C#/Java dolgot? Micsodát?



2019. febr. 25. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy klasszikus filmből idézek: "Uram, ahhoz magának évekre lenne szüksége". Érdemes ráállni egy irányra, megnézni azt, hogy milyen területek azok ahol tényleg keresnek gyakoronokot, esetleg azt a céget amit kinéztél. A Github profilt pont lesz*ják ezek a cégek. Nézd meg hol van gyakornoki pozició és ott mit kérnek. És arra gyúrjál. A HTML és a CSS annak köze nincs a programozáshoz amiről beszélsz. Az így egymás mögé dobott össze nem illő fogalmaktól hajégnek állást kap még a legbutább HR-s is. Az OOP megint egy olyan, hogy mit keres ebben a felsorolásban ha írtad, hogy C# és Java ? Illetve döntsd el mit akarsz fejleszteni? Ez így nagyon kevés, ezzel kiröhögnek.
2019. febr. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Amiket néztem gyakornoki állások, ott nem voltak túl nagy elvárások, és a legtöbb C# gyakornokokat keresett. C#, .NET és OOP ismereteket várnak el angol nyelvtudással, tudjak csapatban dolgozni és hasonlók, néhol referenciamunkát, SQL-t is kérnek, de több elvárást nem említenek. Ezért is gondoltam hogy megkérdem, mit érdemes még tanulnom azért, hogy több eséllyel induljak.


Azért is írtam oda a HTML, CSS-t, mert több helyen olvastam azt is, hogy ezek előnyt jelentenek.

2019. febr. 25. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajánlanám még az agilis módszertanokat soft skillekhez.. Jól néz ki egy Scrum/Kanban ismeret, vagy ha legalább hallottál róla.
2019. febr. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!