Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Karakterkódolási hiba Explorer...

Karakterkódolási hiba Explorerben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A konzol a következőt írta ki, de nem tudom, hogy mit tegyek, hisz minden utf-8.


Tehát:

HTML1114: A(z) windows-1250 kódlap (forrás: (HTTP-fejléc)) felülbírálja az ütköző utf-8 kódlapot (forrás: (META-címke))


Hol tudom ezt beállítani, ha mindenhol utf-8 van? Ez kizárólag Explorerben rossz...


Előre is köszönöm!!!



2019. márc. 9. 02:35
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Amennyiben nincs kedved ezt a linket megnyitni és olvasgatni rajta, kimásoltam belőle pár kódrészletet.


1. HTTP header

3. <?xml charset=... ?>

3. <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content=text/html charset=... />


Ezeket kéne integrálnod a honlapon. :)


----------------

Engedj meg nekem két kérdést: (1) Miért használsz explorert? (2) Azt az explorert használod amire én gondolok? (Internet Explorer)

2019. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
mi az a utft 8?
2019. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha IE-usereknek megnyitáskor feldobsz egy üzenetet, hogy használjanak normális böngészőt az oldaladhoz.
2019. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Discogen!


köszönöm válaszod, ezeket mind jól írtam, viszont megtaláltam, hogy mivel veszett össze.


Ezzel próbálkoztam, mert nagyon jónak tűnt:

[link]


De nem tudom, hogy ebben hogyan írjam át, hogy jó legyen, mert nem volt elég utf-8-ban elmentenem, nem igazán merek belenyúlni...

Esetleg tudnál segíteni?


Előre is köszönöm! További szép estét!

2019. márc. 9. 21:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Internet Explorer én nem használok, de egyben válaszolva a kérdésekre, nem biztos, hogy jó, ha az épp arra látogatót elküldöm, és az sem teljesen jó, ha olvashatatlan az oldal... :-)
2019. márc. 9. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Na most kissé összezavartál, hogy mit is szeretnél.

Ha jól értelmezem, akkor a javascript kódot szeretnéd UTF-8 formátumúvá tenni, ebben az esetben kétféle lehetőség van.

1) Elmented UTF-8 karakterkódulásúként. (Ami mint mondtad nem lehetséges.


2) A javascripttel közlöd, hogy ő alakítsa át UTF-8 formátumúvá.

Ehhez a következő kódot kéne betenned a kódba, leginkább a dokumentum tetejébe.


function encode_utf8( s ) {

return unescape( encodeURIComponent( s ) );

}


function decode_utf8( s ) {

return decodeURIComponent( escape( s ) );

}


Ezt a két function -t, persze szükség szerint attól függ melyik szükséges neked, behívhatod.


Ha esetleg nodejs -t használt, akkor egy konstant érték kell neked ennek definiálásához.


const utf8 = require('utf8');


Amihez egy source pack -kell neked. [ npm install utf8 ]


Írtam neked egy privát üzenetet, ha továbbra sem menne, keress fel, mert engem is érdekel már, hogy mi van :D :D

2019. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!