Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ban hogy olvashatók be...

C++ban hogy olvashatók be fájlból stringet, Ami tartalmaz whitespace karakter (eke) t?

Figyelt kérdés

A fájlom úgy néz ki, hogy soronként ismétlődnek az alábbi adatok:

d1 s1 d2 S2

Ahol d1 és d2 double, s1 és s2 string, de s1 nem tartalmaz whitespace karaktert, s2 viszont tartalmazhat. A string véget a sor vége jelzi, tehát arra lenne szükségem, hogy beolvassa d1, s1, d2 változókat, majd a sor maradékát elrakja egy stringet minden whitespace karakterrel együtt. Ezt hogy tudom megoldani?



2019. márc. 11. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Régen céztem már, de próbáld meg a getline()-t, az szerintem be fogja olvasni a space-eket is a stringbe:


string line;

getline(std::cin, line);

2019. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása után másfél perccel megvolt a megoldás, aki segített annak köszönöm, 2esnek meg szintén további szép napot kívánok ;)
2019. márc. 11. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:

#4 "Mindíg könnyebb kèrdezni ès vàrni a sült galambot, mint megoldani a problèmàd önàllòan"


Peti: Kérdez, ha problémába ütközik, elakad, segítséget kér másoktól. Eredményül az akadályokan gyorsan túllendül, és hatékonyan dolgozik.


István: A programozást presztízskérdésnek tekinti, ha elakad kussban ül és próbál egyedül megoldást találni rá. Eredményül elpazarolja az egész napját néhány probléma áthidalására, amire fél perc alatt választ kaphatott volna, ha kinyitja a száját.


A való világban a kutyát sem fogja érdekelni, hogy te segítség nélkül dolgoztál, nem jár buksisimi meg keksz. A buksisimi annak jár, aki hatékony, a hatékonysághoz pedig az kell, hogy kihúzd a fejed a saját tomporodból, és ha úgy adódik, nyitott legyél a segítségre. Láttam már vezető fejlesztőt aki a juniortól kérdezett valamit, mert az adott dolgoban pont nem volt jártas. Neki volt annyi esze, hogy többretartja a hatékony munkavégzést a saját státuszánál.

2019. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#5 Azért kell tudnod önállóan megoldanod problémákat, mert pont úgy vagy hatékony. Mit teszel mégis, ha nincs kitől megkérdezni? Vagy hiányos a dokumentáció, vagy egy szinte alig használt technológiával kell dolgoznod? Esetleg legacy kóddal kell dolgoznod és aki írta már az élők sorában sincs? Nem túlságosan leszel hatékony, ha széttárod akarod, mondván nem tudom megoldani mert nincs aki megmondja a választ... Másrészt nem rohangálhatsz folyamatosan a hülye kérdésekkel másokat zavarva, amit 10 másodperc alatt megtalálsz neten, mert akkor már az egész csapat teljesítményét rontod. Szóval az, hogy ülsz kussban és megoldod a problémáidat nagyon nem azt jelenti, hogy nem vagy hatékony.
2019. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ám. A hatékonyság azt jelenti, hogy mindig a leggyorsabb megoldást alkalmazod. Ha számára épp az a leggyorsabb megoldás (és itt vegyük hozzá, hogy egy tanulóról van szó), hogy itt megkérdezi, akkor az. Arról nem is beszélve, hogy te valami rejtélyes oknál fogva azt feltételezed, hogy ha valaki segítséget kér valakitől, abból nem tanul semmit. Mert ugye a hallottak pontosan addig tárolódnak a fejében, amíg az aktuális problémát megoldja, és utána örökre kitörlődik. Nyilván. Egyébként meg a C/C++ inputkezelési dolgai nem épp a legegyértelműbb dolgok a világon, különösen egy kezdő számára.
2019. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!