Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet Pythoban saját...

Hogy lehet Pythoban saját megjegyzést írni programozás közben?

Figyelt kérdés
Vannak programok, ahol \\ használata után amit írsz, az nem számít kódnak. Pythonban létezik ilyen? Vagy nem is a nyelvtől függ, hanem a fejlesztőkörnyezettől? IDLE-t használok.
2019. márc. 24. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem foggalmam sem volt a válaszról, de sztem olyan ne programozzon aki nem tudja beírni a google-be, hogy "python comment"


Amúgy:

# ez egy megjegyzés


Vagy több sorosat 3 idézőjelek között

2019. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sharkxxx ***** válasza:

#A sor végéig megjegyzés

print("Hello, world!") #A sor végéig megjegyzés


'''

Több

soros

megjegyzés

'''


"""

Több

soros

megjegyzés

"""

2019. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már világos, közben én is megtaláltam.
2019. márc. 24. 18:36
 4/7 A kérdező kommentje:

A többsoros megjegyzés viszont nem működik.


[link]

2019. márc. 24. 19:21
 5/7 tabaki ***** válasza:

@#4:

Talán azért, mert Pythonban nincs többsoros megjegyzés? Egyáltalán nem értek hozzá, de rákeresés alapján úgy tűnik, hogy a programokban e célra is használt, tripla macskakörmök közé zárt szöveg valójában nem az, hanem egy azonosítóhoz nem kötött string, amelyet docstringnek titulálnak, és a jelentőségét majd egy nálam avatottabb hírhozó fogja ismertetni. Ez egy programban mindenféle észrevehető tünet nélkül ott ülhet, mint ahogyan a közönséges stringek is, amíg fel nem használod őket. Ha félreértelmeztem a jelenséget, javítsanak ki a kollégák, de úgy képzelem, hogy amikor viszont a promtba írod be parancsként, az interpreter ugyanazt csinálja vele, mint bármely más string vagy egyéb érték esetén: A lezárása után azonnal kiírja a képernyőre -- vagyis a szokásos és elvárható módon működik.

Azt csak mellékesen pendítem meg, hogy eleve nem értem, minek kéne a promptba megjegyzéseket irkálni.

2019. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg ne erőltesd, ha erre nem tudsz rákeresni... A ''' ''' docstringre van, a több soros kommenthez beírod szépen minden sorba, hogy # és jónapot.
2019. márc. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban szépen akarod kommentelni, vagy inkább dokumentálni, akkor javaslom doxygen kompatibilisre csinálni.

[link]

2019. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!