Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen eszköz kell nekem...

Milyen eszköz kell nekem ahhoz, hogy okostelefonnal el tudjak indítani egy vízforralót?

Figyelt kérdés
Házi feladatnak adták fel, hogy próbáljuk megoldani azt, hogy egy otthon is használatos 2000w-os vízforralót el tudjunk indítani okostelefonnal, az pedig úgyis kikapcsol, amikor eléri a víz a forráspontját. Milyen eszköz kell hozzá? Jól sejtem, hogy ehhez kell egy IP számos wi-fi chip, amit fel kell programozni? Ha igen, hogyan tovább?

2019. márc. 29. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy raspberry pi + gpio-ra egy relé modul. Utána pythonban írsz egy programot ami vezérli, a másik oldalt pedig ha android akkor javában a klienst.
2019. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos, nekem van egy ötletem, de szerintem kivernéd vele a biztosítékot a tanárnál!


Teszel egy telót a forralóba, amit felhívsz. A forralós teló hangszórójának a helyére kötsz teljesítmény-tranzisztor segítségével egy önnfentartó kapcsolásba kötött relét, ami zárja a forraló kapcsolóját.


Egyébként az milyen tantárgy? :D

2019. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az okostelefonnal indítás mit jelent?

Ha bárhonnan a világból el kell tudnid indítani, akkor, igen a wifi a megoldás, pl. egy NodeMCU mikrovezérlővel, de kell egy állandóan elérhető fix ip cím vagy domain név.

Ha csak a szobából kell elindítani, akkor bluetooth elég a mikrovezérlőhöz.

A kezelőfelület az első esetben a NodeMCU által szolgáltatott weboldal lesz, a telefonon böngészőből érheted el. A második esetben kell egy kis alkalmazást írnod a telefonra mondjunk Javaban.

2019. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy harmadik megoldás lehet, hogy a mikrovezérlőhöz gsm modult teszel + egy sim kártya, a saját telódról küldesz egy smst és az indítja a vízforralót.

Ja, igen mindhárom megoldáshoz kell egy relé, ami kapcsolja a hálózati feszültséget.

2019. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NodeMCU + 2db relé. Van is egy ilyenem, a hétvégi telken működtetem vele a szivattyút. A NodeMCU képws Wifi AP-ként üzemelni, tárol egy egyszerű HTML oldalt, amin egyetlen gomb van. Minden megnyomásnál az ellentétes állásba kapcsolja a relét. A gyakorlati megvalósításhoz szükség van még egy 5V-os adapterre, aminek bármilyen telefon töltő megfelel, ez táplálja a NodeMCU-t. Ha érdekel a dolog, írj üzenetet és elküldöm a programot, amit írtam rá.
2019. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sonoff basic.

Rá Tasmota, abban minden benne van, a WEB lap is.

Részletesebben Google: sonoff tasmota

vagy okosotthon

2019. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Jó célzókészség, és biztos kéz.
2019. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés így van megfogalmazva, a legegyszerűbb megoldás erősen megfogni az okostelefont, és megnyomni vele a forraló kapcsolóját.

[link]

Ha esetleg más választ vár a tanár, más kérdést kell feltennie.

2019. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!