Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van arra valamilyen megoldás,...

Van arra valamilyen megoldás, hogy össze tudjam keverni egy MySQL adatbázis sorait?

Figyelt kérdés

Van egy MySQL adatbázisom, amin szeretném, hogy más is dolgozhasson. Személyes adatok vannak benne. Pl.: név, cím, születési idő, anyja neve.


Kiss József, Budapest Kossuth tér, 1980.01.15, Nagy Rozália,

Nagy Károly, Sopron Széchenyi tér, 1950.08.17, Kovács Emília,


Ebből szeretnék pl egy ilyet:


Kiss József, Sopron Széchenyi tér, 1980.01.15, Kovács Emília,

Nagy Károly, Budapest Kossuth tér, 1950.08.17, Nagy Rozália,


tehát, hogy az összetartozó sorok ne maradjanak együtt, csak a táblaszerkezet maradjon. Van erre valami eszköz?



2017. okt. 13. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És úgy ennek mi értelme van?


Egyébként írsz egy randomizáló kódot, és ennyi. Kikap

két adatot, megcseréli, majd egy új táblába írod ugyanígy.

És azt adod meg, hogy más is használja.

2017. okt. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez már programozási feladat, bármely programnyelven ami tud mysql-t elérni megoldható php java stb pár soros programocska de hogy én nem írom meg az tuti :)
2017. okt. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na azert alljon meg a menet egy pillanatra. Attol, hogy a jogosulatlan szemely nem tudja hogy mikor szulettem, ugyanugy megtudja peldaul a nevem (hogy az ugyfeletek vagyok), illetve az email-cimem. Ezek az adatok onmagukban is eladhatoak.


Ehelyett ajanlom a peldaadatbazis generalasat. Ha nem eleg kezzel leirni 2-3 rekordot a teszteleshez, akkor valamilyen fake identity generator-t uzemelj be es generalj le parezer rekordot.

2017. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nem maradtak együtt az összetartozó adatok. Ha az adatbázisban az adatokat összekevered, akkor az adatbázis értelmetlenné válik. Ennyi erővel háromszor végighúzhatnád rajta a patkómágnest is. Ha csak az a célod, hogy tönkretedd, azon kár ennyit erőlködni. Ha valami más a tényleges célod, akkor áruld el, hogy mit szeretnél elérni, és talán hasznosabb ötleteket kapsz rá. Gondolj arra, hogy több millió személyes adatokat tartalmazó adatbázis van a világon. Biztosan nem kell feltalálnod a spanyolviaszt, mindenre van kész megoldás.
2017. okt. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, a "ne" szót nem láttam a kérdésebnem, mert korán van, és még nem nyílt ki a csipám. A többi változatlanul érvényes. (Előző)
2017. okt. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megoldható.

Beolvasod az objektumokat, minden sorból lesz egy. Az objektumok egyes mezőit összegyűjtöd listába, vagy más alkalmas szerkezetbe, amit össze tudsz keverni. Ebből előállítasz új objektumokat, a régieket törlöd, ezeket pedig beszúrod.

2017. okt. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem egeszén értem, hogy mit akarsz csinálni. Mysql adatbázisban nem beszélhetünk összetartozó sorokról, pláne nem sorok sorrendjéről. MySql semmiféle garanciát nem ad a sorok sorrendjére sem arra, hogy az két lekérdezés esetén ugyanaz lesz.

A sorrend MySql implementáció függő és bármely verzióban változhat.

2017. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez csak szerintem egy nagy phaszság?
2017. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy valamiféle deperszonalizáció a feladat, de azt nem így szokták. Ott Vezetéknév1, Vezetéknév2, stb-re cseréled a neveket, a születési időt, igazolványszámot pedig random dátummal/karakterekkel töltöd fel. A te módszered nem garantálja, hogy nem marad az adatbázisban valós adat.
2017. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz inkább egy ugyan olyan szerkezetű adatbázist mint a jelenlegi, csak kitörlöd belőle az éles adatokat és kamuval töltöd fel?
2017. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!