Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok mondani valamilyen...

Tudtok mondani valamilyen Visual Studio alternatívát C#-hoz, ami nem foglal annyi helyet és gyorsabb?

Figyelt kérdés
C# Windows Forms App-hoz kéne valami olyan IDE, ami nem foglal annyit, mint a Visual Studio és lehetőleg gyorsabban le is futtatja a programot. Még csak tanulom a C#-ot, tehát nem futtatok bonyolult programokat, de épp ez az, hogy még egy egyszerű program lefuttatása is van, hogy 20 mp-be telik. Arról nem is beszélve, hogy a gépet is eléggé lefogja. Nevetséges...

2019. ápr. 5. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

google --> best IDE's for c#

nincsmit

2019. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondok egy tippet. Ne debug módban futasd a programod mindig, hanem szimplán, ctrl + f5-el. Így gyorsabban elfog indulni a program, de nyilván ha valami hiba van, akkor nem fog megállni a program, és nem fog a visual stuido a segítségedre sietni.
2019. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
C#-hoz alapvetően a Visual Studio a de facto IDE, de ha mindenképp gyorsabbat akarsz, akkor ott a Visual Studio Code vagy a JetBrains Rider-je.
2019. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán:

* Sharpdevelop: [link]

* Vagy bármilyen kódszerkesztő (akár a parancssoros vim vagy az emacs, de lehet Notepad++, atom.io, Sublime Text, stb...) + Mono: [link]

2019. ápr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem, mert okos, nagyon sokat segít és egyébként a cégeknél is ez van általában.

Talán a 2019?

-Állítólag- a 2017 is gyorsabb volt, mint a 2015.

2019. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szétnézek még az IDE-k közt, de olyan kéne, amivel lehet Windows Forms-okat is dizájnoljni, mármint gombokat, textboxokat, labeleket, stb. Ez a JetBrains jónak tűnik, csak az a baj, hogy fizetős 30 nap után.


#2 -es válaszoló, köszönöm a tippet, így tényleg kicsivel gyorsabban fut le.


Amúgy már rájöttem, hogy nem is kell nekem feltétlenül a C#-hoz minden a Visual Studioból, pár dolgot a telepítőben ki lehet kapcsolni, így a méretet sikerült lezsugorítanom, mert így csak 4 GB -ot kért, előtte meg azt hiszem, kb. 15-öt.

2019. ápr. 8. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!