Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemen mennyire tanítanak...

Egyetemen mennyire tanítanak meg programozni? Azzal, hogy lesz egy mérnökinformatikus diplomám, tudok már egyből fejlesztőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Sokan írják azt,hogy semennyire és hogy magamnak kell megtanulnom igazából a dolgokat, de azt is sok helyen olvasni, hogy kapkodják el az informatikusokat már egyetem alatt fejlesztő cégek, akkor most mi is az igazság? :D És most nem beszélve a különböző egyetemekről, hanem általánosságban akárhol elvégezve valamelyik műszaki egyetemen egy mérnökinformatikus szakot már gyakorlatilag egyből tudok fejleszteni?
2019. ápr. 15. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak végigmész az egyetemen azzal nem. Ha tehetség, problémamegoldó készség is van mellé és egyetem alatt is sok önálló dolgot csinálsz, akkor igen. Sőt, akár diploma nélkül is.
2019. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyetem ezen a szakterületen önmagában nem ér semmit. Én is elvégeztem egy GAIN BSC-t, de nem sokra mentem vele. Kb. abban a hitben mentem be én is, hogy készen fogok kijönni onnan.
2019. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egész informatika az önképzésről szól. Ha te nem képzed magad, akkor sehova nem fogsz kelleni, és senki nem fogja a segged alá teni a kész tudást. Ha lusta vagy akkor ez a szakma nem neked való...
2019. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb egyáltalán nem.
2019. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő dolog igaz.


Magában semmire se elég, önképzés kell.


Másrészt kapkodják el az embereket egyetemről és ha valakinek jó a hozzáállása, meg a személyisége, akkor simán felveszik úgy is, hogy akár még nem is tud hasznosat dolgozni fél évig, csak tanítgatják

2019. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!