Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sakk táblát hogy lehet csináln...

Sakk táblát hogy lehet csinálni C# konzolos alkalmazásba? Annyi sor és oszlop kell ahányat megad a felhasználó és a mezőkben is tudni kell mozgatni a bábúkat.

Figyelt kérdés

Beadandó feladatom a sakk készítése, de problémám van a tábla létrehozásával is. Szóval akárhány sor és oszlop lehet (mert ez nem "sima sakk"), szóval akárhány bábú lehet a szélső oszlopokban a kezdéskor (ennek a számát a felhasználó adja meg.)

És tudnom kell hivatkozni az egyes mezőkre, hogy ha oda kell mozgatni egy bábút.


Gondoltam tömbökre, de sajnos nem tudom megcsinálni, mert a felhasználó adja meg a sorok és oszlopok számát, így manuálisan nem tudok annyi oszlopot és sort tartalamazó tömböt létrehozni, amennyi kéne. Listát nem tanultunk még. Hogy lehetne megoldani?


2019. ápr. 16. 21:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10: A pálya. De rájöttem már kimaradt a vessző a []-ből. De te inkább ne is irkáljál, mert segíteni nem segítesz csak kötözködsz.
2019. ápr. 17. 12:31
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Komolytalan.
2019. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Pontosan az vagy. Hozzá nem értő trollkodó semmirekellő komolytalan állat.
2019. ápr. 17. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!