Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java DateTime, hogy kezelni...

Java DateTime, hogy kezelni tudjam az éveket, hónapokat, napokat?

Figyelt kérdés

Egy fájlból beolvasok egy dátumot ("2011.11.30"), ami a beolvasás következtében String típusú lett. Ezek után az egyik módszer, amivel meg akartam oldani a feladatot, hogy ezt split-telem, majd az úgy kapott 3 Sringet parse Int-el Integerré alakítom. Ez nem sikerült.

Azt mondták, hogy a DateTime-ot használjam, de példákban csak úgy láttam, hogy a pontos időt határozta meg, vagy formázta az aktuális dátumot, hogy ne ., hanem mondjuk - válassza el őket.

Nekem nincs ezekre szükségem, mert olyan feladatokat kell megoldanom, mint pl eldönteni az évrszámról, hogy szökőév-e vagy hogy a hónap páros-e.



2019. máj. 4. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A DateTime kezeli az éveket, hónapokat és napokat. Nem értem mi a kérdés? Gondot okoz tán beírni percnek, másodpercnek stb. pár nullát, tekintva, hogy úgyse fogod használni?!
2019. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

DateTimeFormatter formatter = DateTimeFormatter.ofPattern("yyyy.MM.dd");

LocalDate ld = LocalDate.parse("2017.03.13", formatter);

2019. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1

Igen, lehet nevetni, én nem értem. Sajnálom, hogy az órákon inkább a tanár hétvégéjét kellett hallgatnom és nem tanulhattam meg ezt tőle.


#2

Köszönöm! De még most se tudom, hogyan tudom elérni csak az évszámát vagy a napot.

2019. máj. 5. 13:16
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldnaom, a .getYear() függvénnyel.

Köszönöm a segítséget!

2019. máj. 5. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!