Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valamilyen módszer arra,...

BTzone509 kérdése:

Van valamilyen módszer arra, hogy megtudjam melyik event-re kattintott valaki? (JavaScript)

Figyelt kérdés

Szoval egy jatekot probalok irni 6x6os gridben 4 darab kep van elrejtve. Egy for looppal generaltam 36 divet a htmlben azokban van egy logo.png es a divek kaptak egy increment id-t. Arra ra tudtam jonni hogy ha az elrejtett kepre kattol valaki akkor hogyan helyettesitsem a kepet az "elrejtett kepre"(ki tudtam szamolni az id-jat) de viszont ha a maradek 32 logora kattint valaki nem tudom, hogy a kepnek a parent elementjenek (<div>) id-jat hogyan tudnam megszerezni. Ugye a click eventbol. Nem all szandekomban 32 if statmentet irni gondolom van egyszerubb megoldas is..


[link]



2019. máj. 6. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is kell 32 if statementet írni, sőt, nem is kell minden elemet külön feliratkoztatni az eseményre.


Először is, az addEventListener()-ben megadott függvény fogadni tud egy paramétert, ami egy Event objektum. Ez az Event objektum tartalmaz egy csomó infót az eseményről, többek között, hogy melyik elem volt az esemény célpontja.


Ha úgy írod meg a miss függvényedet, hogy

function miss(e){...}


Akkor a meghívásakor tudod használni a kattintás során létrejött esemény objektumot, és az e.target megadja az elemet, amelyre kattintottál, onnantól meg már meg tudod nézni a rajta levő attribútumokat. Így nem is kell igazából külön függvényt írni a jó, és a rossz találatokra, hanem elég eltárolnod a jó mezők sorszámát, és egy egységes eseménykezelő függvényben megnézni, hogy a kattintott mező azonosítója stimmel-e valamelyik elrejtett képével.

2019. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Event-re nem lehet kattintani.
2019. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerult megoldanom mar de azert koszonom! Igy sikerult: function miss(event){

console.log(event.target.id)

}

2019. máj. 6. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!