Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol érdemes elkezdeni a...

Hol érdemes elkezdeni a programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolás vagyok,de nem programozást tanulok,viszont érdekel és szerintem a mai világban elengedhetetlen legalább alapjaibam ismerni ezt a tevékenységet.Ismerem nagyjából a programnyelveket,de a funkciójukat illetve,hogy melyik mennyire bonyolukt,vagy éppen nem azt már kevésbé.Szóval melyik az a programnyelv,ami önállóan is tanulható viszonylag hatékonyan?

2019. máj. 14. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek Pythont mondanám
2019. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a cpp-vel kezdtem.
2019. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Programozás tanulás lépései:

1, megtanulsz angolul legalább középszinten

2, megtanulod hazsnálni a Google, és ÖNÁLLÓAN megkeresni a választ a kérdéseidre (mint például erre, miről több ezer retkes oldal ír)

3, elkezdesz gyakorolni valamilyen saját projekten meg csinálsz tutorialokat. A nyelv hullaminegy.

2019. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolóval egyet kell értenem, naponta van szinte ez a kérdés, ha nem megy az önálló keresés, se az angol, hogy rákeress google-ban, kár erőltetni. A programozás részben arról szól, hogy van egy problémád és utánaolvasol a lehetséges válaszoknak/megoldásnak.
2019. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Angol volt számomra a legnagyobb gátja ennek. Amint ment az angol alap szinten, már ment a programozás tanulás is.


Annyit hozzátennék, hogy sokkal többet ér, ha "Adatstruktúrák és algoritmusok" témakörrel kezdesz, mintha neki esel rögtön a programozásnak. Ehhez vannak rövid és hosszabb könyvek, leírások (több nyelven is). De azért éri meg angolul megtanulni, mert úgy mindenki ugyan arra gondol, míg a magyar irodalomban idióta és félre fordított szavakkal az értelmét és a lényegét veszik el a kifejezéseknek. Főleg, hogy ahány irodalom, annyi ferdítés.

2019. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak magyar videók is. Színvonalasak. https://www.youtube.com/results?search_query=c+programoz%C3%..


Pythonból angol:

https://www.youtube.com/watch?v=rfscVS0vtbw


DSA angol:

[link]

2019. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!