Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az én helyzetemben hogyan...

Az én helyzetemben hogyan érdemes programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki diplomám van, még pályakezdőnek számítok és jelenleg fejlesztő/modellező/szimulációs gépészmérnökként dolgozom. A jelenlegi munkahelyemen nem programozunk (el fogok menni innen), de ezen a szakterületen gyakran előfordul más cégeknél a programozás, mert ez a leginkább analitikus szakterület. Jellemzően energiaegyenletek analitikus megoldásához, illetve automatizáláshoz szoktak használni az ilyen gépészmérnökök valamilyen programnyelvet, többnyire C++, C#, vagy Python.


Eddig csak annyit programoztam, hogy az egyetemi tanulmányaim során volt két tantárgy, ami megtanította a C++ alapjait. Ezek alapján nagyon tetszett, már el is játszottam a gondolattal, hogy esetleg pályát kellene-e váltanom. Ezt most nem fogom megtenni, de kiegészítésként jó lenne tudást szeretni belőle. Aztán később ki tudja, lehet, hogy pályát is váltanék, vagy pedig ötvözném a két szakterületet úgy, hogy gépészmérnöki tervező szoftvert fejlesztő céghez mennék dolgozni.


A lényeg, hogy jelenleg gépészmérnökként dolgozom (dolgoznom kell, mert valamiből meg kell élni), és csak munka mellett lenne időm programozást tanulni. Tehát az egyetem nem opció, egyszer már kijártam, a tantárgyak több mint fele ugyanaz mint az informatikusoknak (matematikai és egyéb alapismeretek megvannak).


Nem tudom, merre induljak el: Valamilyen könyv? Online kurzus? Magántanár?

Mi a leginkább időhatékony?



2018. júl. 14. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök őszintén, vetted már a fáradtságot, hogy rákeressél valami oktatóanyagra a neten? Mert szerintem rohadtul nem. Annyi ingyenes anyag érhető el online, hogy a következő 3 életre is elég. Videókurzusok, könyvek, honlapok, amik tanítják az alapokat és ellenőrzik a kódot, utána lehet tovább menni a nehezebb témákra.

Szóval valami energiát rakj már bele magadtól. Te tudod egyedül, hogy neked mire és mennyi időd van.

2018. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezeket már megtettem. Elkezdtem könyvet, eljutottam a feléig, az nem jött be és sok időt elcsesztem rá, mire rájöttem. Most online kurzust csinálok, ez jó, de csak kezdésnek. Nem utólag akarok okos lenni, hogy melyik módszer jött (volna) be, mert azzal sok idő elmegy feleslegesen, ezért kérek tanácsot.
2018. júl. 15. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilvan egy magantanar vagy egy bootcamp hasznos mert vezetnek es fogjak a kezed el nem tevedj, cserebe zsebbe kell nyulni melyen...
2018. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!