Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom a Google Drive...

Hogyan tudom a Google Drive API-ban megnézni, hogy egy elem szerepel-e már a Driveban?

Figyelt kérdés
A Drive V3-as api-ját használom .net keretrendszerben. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megnézni, hogy egy elem (pl. mappa, fájl) név (azaz a .Name adattag) alapján szerepel-e az adott mappában (amit id alapján betudok azonosítani)? Az a gond, hogy az adott mappa eléggé nagy szerkezetű, azaz rengeteg mappát tartalmaz (amikben még almappák is vannak). Azt megtudom csinálni, hogy lekérdezem az egész tartalmát és abban kutatni, de elég csúnya megoldás (még úgy is, ha PageToken alapján léptetem (pl. addig NextPageToken-ezek, amíg nem érek végig és nem találom meg az elemet).
2019. máj. 23. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

rest api használsz? vagy nem értem, hogy miért lényeges a .net es megjegyzés


egyébként:

[link]

2019. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, rest api-t használok.

Bocsi, de nem teljesen értem a StackOverFlow-s választ. Tehát a módszereket azt hiszem értem, de arra nincs lehetőség, hogy ne kelljen eltárolni az összes lekérdezett mappát a memóriában? Például küldeni egy mappa nevet, ami visszadob egy igaz/hamisat? Tehát, hogy a szerveren nézze meg, létezik-e ilyen nevű mappa, ne a kliensen.

2019. máj. 27. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem! A linkelt válaszban is megemlítik.


Pl itt van a file list kérés:

[link]

Ennek opcionálisan megadható egy q paraméter ami alapján tudsz szűrni. Ehhez itt találsz részleteket:

[link]


például .net könyvtárral:

var request = driveService.Files.List();

request.Q = "name = 'hello'";

.

.

var result = request.Execute();

---foreach (var file in result.Files)

---{

------Console.WriteLine($"Found file: {file.Name} ({file.Id})");

---}


ennek eredményeként csak olyan fájlokat kapsz aminek a nevében szerepel a 'hello'

2019. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet!
2019. máj. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!