Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha komolyan veszi az ember és...

Ha komolyan veszi az ember és elkezdi tanulni magától az egyik programnyelvet, akkor kb mennyi idő alatt juthat el arra a szintre, hogy munkát is vállalhasson?

Figyelt kérdés
1 év? 2 év?
2019. máj. 25. 05:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

nagyon nem mind1, hogy melyik az adott nyelv!


DE az 1-2 év reális akármelyik nyelvet is tekintjük, HA persze megfelelő időt és energiát áldozol rá


a korábbi vitákról meg annyit, hogy sok helyen odaírják, hogy XY papír a követelmény, de megfelelő referenciákkal és tapasztalatokkal tök mind1 milyen papírod van, de ugye ehhez le kell tenni az asztalra valamit, ami többet ér mint a papír


engem sorra találnak meg elég jó ajánlatokkal otthonról végezhető munkákkal is, egy része ilyen hobbi projekt amiért havi pár százat kaphatok, más téren meg elég nagy projektekkel amiknél persze a fizetés is jobb (de az bejárós, teljes munkaidős)...és ezt úgy, hogy nem is keresek, csak kb mindenki programozót keres és 1-2 referencia, vagy megemlített technológia/ismeret már sokszor felhívja a figyelmet az adott emberre (pedig én csak a hobbimról szoktam mesélni és nem is a főállásomról)


ezt képzeld el úgy, hogy beszélhetsz haverokkal, ismerősökkel, vagy akár a zöldségessel és elmondod mivel foglalkozol, mi érdekel és pár hónapon belül megfognak találni munkákkal, ebből lesz olyan "soha nem kezdődik el projekt" és társai, de megtanulod majd kiszűrni ezeket


ha van már valamilyen szintű tudásod, akkor megéri csapatokat keresni, vagy akár sajátot összeverbuválni, engem egy ilyen hobbi csapatból találtak meg egy elég jó home projekttel ami szakmailag és anyagilag is elég hasznos volt számomra


egyszer volt egy csávó aki adományokat gyűjtött gyerekeknek, az utcán könyvjelzőt "osztott" adományért és beszélgettünk kicsit

mondta, hogy ő egy alapítványnak dolgozik és pont weboldalt szeretnének csináltatni, de elég sokat kérnek el a nagy cégek (lefejlesztés aztán havi X üzemeltetés, adminisztrálás) és meg is adta a főnöke számát, ha érdekelt volna a dolog

ez egy kis projekt kb 2-3 hónap alatt lefelejthető egyszerű oldal, 100-300 között, aztán pedig kb havi 30-50 üzemeltetésre és adminisztrációra (kép feltöltés, szövegek átírása...)


szóval soha nem tudhatod hol találnak meg munkával, de neked felkészültnek kell lenned, ha komolyan szeretnéd csinálni!

2019. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!