Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek egy női programozó...

Szerintetek egy női programozóból nem néznek ki annyit, mint egy férfiből?

Figyelt kérdés
Általánosságban mindenhol butábbnak nézik a nőket ezen a pályán?

2019. jún. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2019. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Mindenhol butábbnak nézik.


Szóval be kell bizonyítanod hogy ez nincs így. Viszont akkor is máshogy fognak rád tekinteni.

2019. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez az első programozói állásom, és ezt érzékelem néha. Úgy látszik akkor, hogy ez általánosan is így van.


Egyébkênt kedvesek, segítőkészek, ezért nem zavar, csak látom, hogy egyes feladatokat nem bíznak rám vagy ha igen, akkor leellenőrzik a kódot.

2019. jún. 4. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdőként férfiaknál is így van, nyugi. :) Én több mint fél éve vagyok a cégnél és most kezdek kapni komolyabb feladatokat (eddig ilyen apróbb feature-ök, bugfixek voltak csak). A kódomat még most is átnézik, de már nem sorról sorra, csak úgy nagyjából, a PR-ben leírtak alapján.


Viszont nőként az infónál kicsit hátrányosabb helyzetben vagy. Sok cég e miatt sokszor külön helyeket tart fent nőknek, ami szerintem csak tovább ront a helyzeten.

Viszont az előítéletek hamar elszállnak amint kezdesz majd beilleszkedni a csapatba. Nekem pl női felettesem is van. :D

2019. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a kód ellenőrzés nem azért van, mert nő vagy, hanem mert kezdő!


a nők is képesek programozó munkát végezni, viszont többet kell bizonyítaniuk, hogy elismerjék őket

nem minden informatikai pályán ez a helyzet, pl grafikus, animátor és hasonló irányokban van amikor még előnyös is, hogy valaki nő, szóval inkább programozásnál van ez a fajta hozzáállás

nekem van nő programozó kollégám, de több éves tapasztalattal, nem láttam volna itt soha, hogy bárki kevesebbre tartaná, sőt elég fontos és felelősség teljes feladatokat bíznak rá és el is várják és tudják, hogy el fogja tudni végezni azokat

2019. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Informatikus vagyok, nem nézem le a nőket.

De azért lehet valaki lenézi. /F

2019. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én emelem kalapom előtted! Bár nem vagyok programozó, így nem számítok :D
2019. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!