Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 30 évesen elkezdeni programozá...

30 évesen elkezdeni programozás tanulni egyetemen még nem késő ugye?

Figyelt kérdés
Van már némi tapasztalatom nyilván, de nem sok.
2019. jún. 6. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem késő. Beszéltem olyat, aki 57 évesen iratkozott be egyetemre és nagyon jól ment neki.
2019. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért gondold meg, hogy biztos egyetemen akarod-e megtanulni. Az itthoni mérnöki egyetemek inkább diplomát adnak, mint tudást.


Egyik tanárom szájából ez el is hangzott, hogy itt nem olyanokat tanulunk, amit majd használunk, hanem ez a diploma azt jelzi, hogy képesek voltunk elvégezni. Mondjuk ha megnézed a tantervet, tele van töltelék tárgyakkal, szinte csak azokkal. Engem anno azért akartak fizikán buktatni, mert összekevertem a hullám egyenletét valami másik ilyen gyönyörű dologgal. Azt mondja ez innentől javíthatatlan.


Ott is hagytam.


Aztán online kurzusokból szerintem elég jól meg lehet tanulni a dolgokat. Én is úgy lettem programozó (igaz, nem néztek diploma nélkül teljes értékűnek). Egyetemen második félévben még csak azt tanítják, hogy létezik olyan dolog, hogy objektum. Elég lassan haladnak, egy jó könyv meg külföldi egyetemek/oktatók ingyenes vagy fizetős kurzusai szerintem ezerszer jobbak.


Meg amikor fejből kell 100 pszeudo kódot megtanulni, amit úgyszintén életben nem fogsz használni, az is felejthetetlen érzés. Nem tudnak mit kérdezni, szerintem gáz volt az egész. És az emberek nagy része csúszik is.


Ezt csak azért mondom, mert 30 évesen már azért nem töltené el az ember az iejét felesleges dolgokra én úgy gondolom.


De ha kell a papír, akkor persze el lehet végezni. Esetleg külföldi egyetemet, online.

2019. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem.
2019. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem késő!
2019. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 28 évesen kezdtem el a programtervező informatikát az egyetemen. 3 év alatt elvégeztem, most válogathatok az állások között és 2 év tapasztalattal már nagyon jól keresek. Szóval szerintem nem késő.
2019. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!