Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagy hátrányban vagyok, ha én...

Nagy hátrányban vagyok, ha én C#-ot kezdtem el tanulni (nem most)? Szeretem amúgy, csak nagyon nem ez ajánlott kezdő nyelvnek.

Figyelt kérdés
Mondjuk pár éve tanultam Pascal-t, de azt hagyjuk. :D

2019. jún. 10. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
nemtom miről beszélsz
2019. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz kezdo nyelvnek a c#
2019. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Ilyet hol hallottál hogy rossz kezdő nyelvnek?
2019. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb kezdőnyelv, de ha már x éve csinálod, akkor szerintem már nincs jelentősége. A C# legnagyobb problémája, mint kezdőnyelv az, hogy teljesen OOP, ami a valóságban csak egy paradigma a sok közül, de ha valaki csak a C#-ot ismerheti, akkor esetleg elsiklik a feje meleltt, hogy létezik az OOP-n kívül is világ. Rossz beidegződések keletkezhetnek ebből.
2019. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagy hátrányban.

2. "csak nagyon nem ez ajánlott kezdő nyelvnek" - van aki elboldogul vele. Vagy akár Java-val, vagy C++-al is.


Csak az átlag nebulók nem szokták szeretni, hogy egyből "belevágnak a lecsóba" objektum-orientáltsággal és társaival.

2019. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én ezt nem éreztem. Van, ami nagyon-nagyon nehéz volt (és még lesz), de alapból így álltam hozzá a programozáshoz, hogy nem olyan könnyű lesz, mint egy regény olvasása.
2019. jún. 10. 20:41
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is c#-ban kezdtem, én nem bántam meg, ugyanis jól meglehet benne érteni a valós történéseket.


Pl. változók elé oda kell írni a típusát, ami semmi más nem mint egy osztály, vagy egy struktúra. Python-ban csak írod a kódot, és minden olyan természetes, de lehet nem fogod megérteni hogy mi zajlik a háttérben.

Meg c#-ban szerintem sokkal átláthatóbb a kód, ugyanis van egy rendszere amit ha megért egy kezdő, akkor már is világosabb minden. Ez alatt azt értem hogy nem lehet akárhova csak úgy behányni egy kód részletet, hanem kizárólag egy namespace-en belül, egy osztályon belül, és végül egy metóduson belül tudsz csak kódot írni.


Az oop-t sem nehéz itt megérteni, én bírom a c#-ot, nekem ez kézre fekszik, és nem volt vele soha nagyobb gondom hogy ne tudtam volna megérteni valamit huzamosabb ideig.

2019. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Pl. változók elé oda kell írni a típusát, ami semmi más nem mint egy osztály, vagy egy struktúra"


Vagy primitív típus. Ami C#-ban egy osztály aliasaként működik, de nem ez az általános.


"...nem lehet akárhova csak úgy behányni egy kód részletet, hanem kizárólag egy namespace-en belül, egy osztályon belül, és végül egy metóduson belül tudsz csak kódot írni."


Ami az OOP egy hozománya, és mint olyan, egy specifikus paradigma szerinti programozást reprezentál csupán. Újfent, szépen, meg átláthatóan működik a C# esetében, de fontos tisztában lenni vele, hogy létezik ezen kívül is a világ.


Megkérdezhetem, hogy a C#-on kívül milyen nyelvekben programozol/programoztál még aktívan?

2019. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Na igen, amit a Python-ról olvastam, az alapján én úgy értelmezem, hogy az meg annyira könnyű és helyetted csinál dolgokat, hogy lehet, hogy ezért meg se érted a dolgokat "cserében".


A Java-ról és a C#-ról meg úgy értelmezem, hogy a nyelvi elemek megértése elvonja az időt, energiát magáról az algoritmikus gondolkodásról. Talán mi ezért hátrányban leszünk. Épp ezért született meg bennem a fenti kérdés....

2019. jún. 11. 07:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Minden nyelvre lehetne ezer hátrányt felhozni.

Csinálni kell, nem keseregni.

2019. jún. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!