Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyorstalpaló után diploma?

Gyorstalpaló után diploma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondoltam,hogy elvégezném az egyik ilyen fél éves gyorstalpaló fejlesztő képzést,ami utána munkát is garantál,mivel itthon egy ideje foglalkozom vele,és nagyon érdekel,viszont olvastam sok helyen,hogy őket nem veszik annyira komolyan.

Ha munkába állás után,levelezőn/estin megcsinálnék egy informatikus bsc-t,akkor a diplomaosztás után már kaphatnék rendes fejlesztői állást is szerintetek?


Előre is köszönöm,ha valaki válaszol,esetleg tapasztalatot oszt meg!


2019. jún. 12. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gyorstalpalók, amikből láthatsz elég szép összegben is...

Nos, első tévhit, nem garantálnak munkát, hanem csak annyit hogy állás interjúkra beszerveznek.

De ugye ezzel nem lehetne eladni a drága képzést.

Aztán a másik BSC nem egyenlő azzal hogy jó munkát fogsz kapni, ismerek nem egy olyant aki végül összeszerelő üzembe kötött ki. (Kecskemét / Győr, autó ipar), nem mondom hogy nem jó munka, de azért nem ugyan az.

2019. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nincs ennek semmi értelme ? Mert én nagyon jól,meg szívesen tanulok itthon is egyedül,csak ezt nem tudom beleírni az önéletrajzomba,ha egy munkára szeretnék jelentkezni(majd egyszer) :/
2019. jún. 12. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

IT diplomával összeszerelő üzem?



Egyébként Kérdező, szerintem kell a papír ahhoz, hogy a cégek szóba álljanak az emberrel. Legalábbis papír nélkül az ember az interjúig sem jut, vagy legalább egy telefonhívásig sem.

2019. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ először is! Én is így gondolom,ezért a diplomát mindenképp meg szeretném szerezni majd,csak nappalira már nem tudok járni sajnos.Abban nem vagyok csak biztos,hogy ezt a fél évest megcsináljam-e..
2019. jún. 12. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A diploma csak papír, kb. arra elég, ha nincs semmi tapasztalatod, legalább szóba álljanak veled.

Én 15 éve dolgozom programozóként, fél évem van csak a felsőoktatásból, ennyi volt hogy rájöjjek semmi értelme ott szenvedni. :-D

#2: igen, diplomája van, de használható programozói tudása zéró. (amúgy rokon, de még én se tudtam olyan primitív munkát adni neki, amit megtudott volna oldani)

2019. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is lényeges melyik "fél éves" képzés.

Ha ilyen online vacak akkor kuka... Ha pedig GreenFox vagy hasonló milliós tétellel arról megint csak lebeszélnélek. Nem éri meg miatta eladósodni.

2019. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam.Szerintetek hagyjam a fenébe ?

2019. jún. 12. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:

az hogy ezzel a tanfolyammal találsz-e állást nagyban függ mennyire tudod magad eladni, mennyire vagy "piacképes"


igazából ha fel is vesznek valahova inkább azok miatt és nem a párhónapos tanfolyam miatt


ha komolyan gondolod inkább bsc, persze alapnak a tanfolyam sem fog ártani, hálás leszel érte hogy már tudsz programozni, de csak ez miatt nem biztos hogy érdemes erre ennyit szánni

2019. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha diploma után nincs piacképes programozó tudásom, akkor van értelme diploma után elmenni gyorstalpalóra, hogy valami gyakorlatot is feleszedjek. Vagy más módszer kellene, esetleg az egész informatika számomra veszett fejsze nyele?
2019. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 bsc diplomával már van egyfajta alaptudás, ahonnan kiindulhatsz és autodidakt már gyorsan tudsz fejlődni, feltéve, ha akarsz. Én ilyenkor azt csinálnám, hogy keresnék opensource projekteket vagy saját apróbb androidos programokat írnék, amit állásinterjún be tudok mutatni, hogy tessék, én ennyi mindent csináltam már, letöltötték pár százezren. Legrosszabb esetben elkezded az msct, amit még mindig jobb ötletnek tartok, mint az ilyen maszek képzéseket.
2019. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!