Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ban nem feltétlen kell...

PHP-ban nem feltétlen kell tudni egy objektum típusát?

Figyelt kérdés

Pl meg akarom hívni egy adattag objektumnak egy metódusát, de ez az objektum más blokkban kapott értéket.


Vagyis én tudom hogy milyen típusú objektum az, de a kódszerkesztő nem, így nem adja ki a meghívható metódusait.


Ettől függetlenül ugyanúgy meghívható nem?

Nem biztos hogy érthető mit akarok, ezért belinkelem a kódot.


A kérdés az hogy a végén a 2 kérdőjeles sorban van-e gond.A kódszerkesztő nem tudja, hogy a connection-nek van query metódusa, így a result-nál se fogja tudni, hogy van-e num_rows adattagja.


[link]


2019. jún. 28. 19:38
 1/4 A kérdező kommentje:
nem nagyon foglalkoztam még olyan nyelvvel, ahol a típusok ilyen lazán kezelhetők, úgyhogy kicsit összezavar a dolog
2019. jún. 28. 19:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez így működőképes.
2019. jún. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A dinamikus típusosság miatt a típus futásidőben van ellenőrizve. Amikor konkrétan lefut az adott kódsor, megnézi, hogy van-e ilyen metódusa az objektumnak, ha van, akkor minden szuper, ha nincs, akkor meg dobja a hibát.
2019. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jún. 28. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!